fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Wycięto drzewa nad jeziorem. Zirytowało to mieszkańców

reklama

Nad jednym z jezior w naszym regionie przeprowadzono wycinkę drzew. Jak się okazuje, nie w smak to mieszkańcom. Co na to urzędnicy?

Nad Jeziorem Limajno (gm. Dobre Miasto) zorganizowano wycinkę drzew. Okoliczni mieszkańcy zaniepokoili się tym i poinformowali lokalne media, w celu ustalenia kto postanowił drzewa ściąć.

Jak ustalił portal Olsztyn.com.pl, wycinka jest decyzją urzędników oraz kilku innych podmiotów m.in: Lasów Państwowych:

reklama

„Wycinka budzi emocje, my to rozumiemy. Robimy przeglądy. Jeżeli drzewo ma podmyty system korzeniowy, jest pochylone pod naporem własnego ciężaru, albo jest w takim stanie rozkładu, że ma spróchniały pień, w takich sytuacjach podejmowane są odpowiednie kroki, aby to wyeliminować – powiedziała Marta Gębicka z Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście w rozmowie z Olsztyn.com.pl.

Wycinka argumentowana jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Urzędnicy twierdzą, że drzewa były w złym stanie i działali z myślą o bezpieczeństwie.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: