fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Ratusz odpowiada na list sportowców. Muszą się sami organizować

reklama

Nie milkną kontrowersje związane z decyzją Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie o likwidacji Działu Sportu. Po liście otwartym od sportowców, który trafił do prezydenta miasta, miasto odpowiada co dalej.

W ramach cięć budżetowych w budżecie miasta Olsztyna na rok 2021, OSiR podobnie jak i kilka innych podmiotów, musi szukać oszczędności. Postawiono na likwidacje Działu Sportu, odpowiedzialnego za m.in. organizowanie lub współorganizowanie ponad 20 imprez sportowych w mieście. O szczegółach likwidacji Działu Sportu, jak i powodach, można więcej przeczytać tutaj: Prześwietliliśmy finanse likwidowanego Działu Sportu! Czy dyrektor OSiR podał „kwoty z kosmosu”?, OSiR odpowiada na nasz artykuł. Nie są to dobre wieści dla olsztyniaków.

Olsztyńscy sportowcy-amatorzy postanowili działać. Napisali list otwarty, skierowany do prezydenta miasta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, pod którym podpisało się kilkaset osób, w tym zawodowi sportowcy i byli mistrzowie polski. W piśmie zwracają się do prezydenta o zatrzymanie procesu likwidacji Działu Sportu, dzięki któremu funkcjonuje kilka lig amatorskich w różnych dziedzinach. Więcej o sprawie oraz komentarz kilku sportowców, którzy podpisali się pod tym listem, w naszym artykule: List otwarty do prezydenta Grzymowicza. Setki osób apeluje aby ratował olsztyński sport.

reklama

Jeszcze w tym samym tygodniu, pojawiła się odpowiedź ze strony miasta. Wygląda na to, że podmioty zainteresowane organizacją imprez sportowych, będą mogły to robić, jednak na własną rękę:

Czytaj też:  Awantura pod blokiem. Kobieta kłócąc się z partnerem doznała urazu ręki

„Podmiotom, które będą zainteresowane organizowaniem u nas imprez sportowych, będziemy chcieli bezpłatnie udostępniać obiekty sportowe. Będziemy także udzielali dotacji na organizację tych imprez. To będzie dla nas bardziej oszczędna forma. Proszę też pamiętać, że sytuacja związana z pandemią powoduje, że te imprezy się nie odbywają. Gdy pojawi się możliwość, by znów je organizować, zorganizujemy je wspólnie z podmiotem, który się na to zdecyduje, ale właśnie dopiero w momencie, gdy to będzie możliwe. Dla nas to też są oszczędności finansowe” – powiedziała w rozmowie z Radiem Olsztyn, Alicja Dzietowiecka z Biura Sportu ratusza.

Zastanawiająca w takiej decyzji, pozostaje istota statutu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, wedle którego:

„Ośrodek realizuje w szczególności zadania: popularyzacja i upowszechnianie walorów sportu i rekreacji poprzez: organizację imprez sportowych i rekreacyjnych”

Na początku grudnia pytaliśmy olsztyńskich radnych, co oni sądzą o sytuacji z likwidacją Działu Sportu w OSiRze i jak zapatrują się na styczniowe głosowanie ws. budżetu miasta. Tylko trójka radnych zdecydowała się zabrać głos w tej sprawie: Radni Olsztyna nabierają wody w usta w sprawie likwidacji olsztyńskiego sportu.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama