fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Ratusz odpowiada na list sportowców. Muszą się sami organizować

Wiadomości Ratusz odpowiada na list sportowców. Muszą się sami organizować

Nie milkną kontrowersje związane z decyzją Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie o likwidacji Działu Sportu. Po liście otwartym od sportowców, który trafił do prezydenta miasta, miasto odpowiada co dalej.

W ramach cięć budżetowych w budżecie miasta Olsztyna na rok 2021, OSiR podobnie jak i kilka innych podmiotów, musi szukać oszczędności. Postawiono na likwidacje Działu Sportu, odpowiedzialnego za m.in. organizowanie lub współorganizowanie ponad 20 imprez sportowych w mieście. O szczegółach likwidacji Działu Sportu, jak i powodach, można więcej przeczytać tutaj: Prześwietliliśmy finanse likwidowanego Działu Sportu! Czy dyrektor OSiR podał „kwoty z kosmosu”?, OSiR odpowiada na nasz artykuł. Nie są to dobre wieści dla olsztyniaków.

Olsztyńscy sportowcy-amatorzy postanowili działać. Napisali list otwarty, skierowany do prezydenta miasta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, pod którym podpisało się kilkaset osób, w tym zawodowi sportowcy i byli mistrzowie polski. W piśmie zwracają się do prezydenta o zatrzymanie procesu likwidacji Działu Sportu, dzięki któremu funkcjonuje kilka lig amatorskich w różnych dziedzinach. Więcej o sprawie oraz komentarz kilku sportowców, którzy podpisali się pod tym listem, w naszym artykule: List otwarty do prezydenta Grzymowicza. Setki osób apeluje aby ratował olsztyński sport.

Jeszcze w tym samym tygodniu, pojawiła się odpowiedź ze strony miasta. Wygląda na to, że podmioty zainteresowane organizacją imprez sportowych, będą mogły to robić, jednak na własną rękę:

„Podmiotom, które będą zainteresowane organizowaniem u nas imprez sportowych, będziemy chcieli bezpłatnie udostępniać obiekty sportowe. Będziemy także udzielali dotacji na organizację tych imprez. To będzie dla nas bardziej oszczędna forma. Proszę też pamiętać, że sytuacja związana z pandemią powoduje, że te imprezy się nie odbywają. Gdy pojawi się możliwość, by znów je organizować, zorganizujemy je wspólnie z podmiotem, który się na to zdecyduje, ale właśnie dopiero w momencie, gdy to będzie możliwe. Dla nas to też są oszczędności finansowe” – powiedziała w rozmowie z Radiem Olsztyn, Alicja Dzietowiecka z Biura Sportu ratusza.

Zastanawiająca w takiej decyzji, pozostaje istota statutu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, wedle którego:

„Ośrodek realizuje w szczególności zadania: popularyzacja i upowszechnianie walorów sportu i rekreacji poprzez: organizację imprez sportowych i rekreacyjnych”

Na początku grudnia pytaliśmy olsztyńskich radnych, co oni sądzą o sytuacji z likwidacją Działu Sportu w OSiRze i jak zapatrują się na styczniowe głosowanie ws. budżetu miasta. Tylko trójka radnych zdecydowała się zabrać głos w tej sprawie: Radni Olsztyna nabierają wody w usta w sprawie likwidacji olsztyńskiego sportu.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x