14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

OSiR odpowiada na nasz artykuł. Nie są to dobre wieści dla olsztyniaków

WiadomościOSiR odpowiada na nasz artykuł. Nie są to dobre wieści dla olsztyniaków

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie musi dopasować się do cięć budżetu przewidzianych na rok 2021. Tym samym, zamyka Dział Sportu. To fatalna wiadomość dla mieszkańców Olsztyna.

reklama

OSiR na polecenie prezydenta miasta, Piotra Grzymowicza, musi obniżyć koszty prowadzenia działalności w ramach cięć budżetowych na przyszły rok. Zadecydowano o zlikwidowaniu statutowej dla ośrodka działalności, Działu Sportu. Informowaliśmy o tym jako pierwsi tutaj: Ośrodek Sportu likwiduje Dział Sportu. Olsztyn w 2021 roku bez imprez sportowych?

[poll id=”33″]

reklama

Pracownicy działu otrzymali już wypowiedzenia, a OSiR postanowił wystosować oficjalne oświadczenie w sprawie zaistniałej sytuacji:

“OSiR Olsztyn nie decyduje o wysokości budżetu jakim może dysponować. Wobec konieczności znaczącej korekty wydatków w przyszłym roku (średnio 8 %, a w niektórych pozycjach nawet 50 %) związanych z trudną sytuacją finansową miasta byliśmy zmuszeni zrezygnować z niektórych zadań, w tym z funkcjonowania Działu Sportu. Koszty działalności jednostki w roku 2021 muszą być aż o około 2 700 000 zł niższe niż planowane w roku bieżącym, a likwidacja DS pozwoli na oszczędności w wysokości 1 200 000 zł, bo taki był plan wydatków na rok 2020. Ponadto informujemy, że wypowiedzenie umów o pracę otrzymało dotąd trzech pracowników DS, trzy inne osoby, min. przewodniczący związku zawodowego, przejdą na inne stanowiska”

Co istotne, OSiR zamyka dział, który niejako wpisuje się w sens powołania tego podmiotu i był jego bardzo istotną częścią, szczególnie dla mieszkańców, którzy mogli uczęszczać na dziesiątki imprez i wydarzeń sportowych organizowanych przez OSiR:

“To na pewno bardzo trudna decyzja, ale jednocześnie wynikająca z głębokich analiz oraz kalkulacji. Dalsze utrzymanie działalności Działu Sportu i zaplanowanie wydatków na poziomie 1 200 000 zł wymagałaby w innym wariancie zwolnienia około 22 innych pracowników OSiR, biorąc oczywiście pod uwagę wynagrodzenia minimalne (a takie zarobki w 2021 roku będzie miało w OSiR 75 % załogi).

reklama

Oczywiście nie oznacza to rezygnacji z całej aktywności sportowo-rekreacyjnej – organizacja lub współorganizacja imprez sportowych rozgrywanych w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie będzie możliwa, ponieważ dotychczas wiele imprez odbywało się przy udziale stowarzyszeń sportowych oraz podmiotów prywatnych i tak może być nadal. Dodatkowo liczymy oczywiście na to, że w miarę poprawy sytuacji finansowej miasta OSiR będzie stopniowo wracał do takiej aktywności jaka była możliwa w ostatnich latach”.

Przypomnijmy, że Dział Sportu OSiR-u był organizatorem lub współorganizatorem takich imprez sportowych w Olsztynie jak:
II XVIII Bieg Jakubowy
Puchar Europy w Triathlonie
Elemental Triathlon Olsztyn
II Olsztyński Bieg Świętojański
Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat
Maraton rowerowy MTB
Turniej siatkówki plażowej
Ukiel Olsztyn Półmaraton
Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w Tenisie stołowym
Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu
Turniej tenisa stołowego z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Olsztyn Biega
Imprezy organizowane w Skateparku
Zawody strzeleckie z okazji Święta Niepodległości
Olsztyńska Liga Futbolu Amatorskiego – halowych 5-tek piłkarskich – OLFA
Mistrzostwa Olsztyna w Piłce Siatkowej Amatorów – OLSA
Drużynowe Mistrzostwa Olsztyna – Liga Tenisa Stołowego

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Towarzysz Gierek
8 grudnia 2020 23:10

A wielki fachowiec, komunista pierwszej wody towarzysz Nalazek to kiedy zostanie zdekomunizowany i pójdzie w piz…u z OSIRu, razem z swoim kolega Jabłońskim ?

Nicki
8 grudnia 2020 21:03

Ale za to jaka piękna spalarnia będzie. I jakimi pierwotnym tramwajem dojedziemy do nikąd lub do samego ratusza

Polecane
Ogłoszenia