fbpx
15 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum

reklama

Symboliczny orszak Trzech Króli przeszedł w środę z olsztyńskiej katedry pod dziecięce hospicjum Caritas archidiecezji warmińskiej. Orszak liczył pięć osób, biskup warmiński zachęcał, by wierni po mszy wracali do domów w koronach i tak manifestowali swoje chrześcijaństwo.

Symboliczny orszak Trzech Króli, prowadzącej ich gwiazdy i towarzyszącego im grającego na akordeonie pastuszka wyruszył z olsztyńskiej katedry po mszy, którą celebrował metropolita warmiński Józef Górzyński. Odgrywający rolę króli zachęcali wiernych zgromadzonych w katedrze, by myślami i modlitwą wspierali ich w marszu do hospicjum dziecięcego.

Podczas mszy zgromadzeni w kościele otrzymali papierowe korony. Bp Górzyński zachęcał wszystkich, by założyli je na głowy i wracali w nich ulicami miasta do domów, by w ten sposób zamanifestować wiarę.

reklama

W homilii bp Górzyński mówił m.in. o tym, że ludzka egzystencja jest zbyt skomplikowana i złożona, by analizować ją wyłącznie rozumem. „Ludzki rozum nie wystarcza na poziomie ludzkiego życia” – mówił zwierzchnik kościoła warmińskiego.

„Prawda na bazie rozumu to za mało jak na człowieka. Człowiek to ktoś więcej. Żeby wejść w inny wymiar potrzebujemy bożego objawienia, prawdy, która z nieba pochodzi. (…) Żyjemy w świecie niezwykle zadufanym w ludzkie możliwości, w wielu dziedzinach następuje dewastacja świata, który został dany człowiekowi pod opiekę” – mówił bp Górzyński.

Automatycznie zapisany szkic Automatycznie zapisany szkic Automatycznie zapisany szkic Automatycznie zapisany szkic Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum Symboliczny orszak Trzech Króli z katedry do hospicjum

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: