fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Myśliwi chcą zastraszyć kobietę? Wybito jej cegłą szybę w domu

Wiadomości Myśliwi chcą zastraszyć kobietę? Wybito jej cegłą szybę w domu

Kobieta jest skonfliktowana z lokalnymi strukturami Polskiego Związku Łowieckiego. W nocy ktoś wybił szybę w jej domu cegłą, na której pojawił się napis „Odpowiedź PZŁ” – informuje Gazeta Wyborcza.

W Orzechowie (gm. Dobre Miasto) mieszka pani Magdalena ze swoimi córkami. To ona ma problem z lokalnymi myśliwymi z koła Polskiego Związku Łowieckiego, którzy już od czasu, gdy rodzina się tu wprowadziła, nie ułatwiali im życia. Myśliwi często zapuszczali się na teren prywatny, należący do pani Magdaleny, by polować na kaczki w okolicznym stawie. Kobieta zazwyczaj puszczała to płazem i nie robiła nikomu problemów, jednak sytuacja stała się napięta po grudniowej sprzeczce z 2019 roku.

W trakcie spaceru pani Magdaleny i jej partnera z psami po lesie, natknęli się oni na myśliwych, którym nie odpowiadało to, że przeszkadzają im w polowaniu. Kobieta zwróciła im uwagę, że nie przed wejściem do lasu nie ma informacji o trwającym polowaniu, na co mężczyźni mieli zareagować słowami sugerującymi, że kobiecie może się coś stać, jeżeli nie ustąpi. Para oddaliła się w stronę swojego domu, jednak po chwili usłyszeli oni za sobą trzy strzały. Nie wiadomo czy myśliwi celowali w nich, czy może w niebo, jednak na krzyk pani Magdaleny strzały ustały.

Sprawa została zgłoszona na policje, jednak policjanci mieli zbagatelizować sprawę:

„Policjanci z Dobrego Miasta najpierw rozmawiali z myśliwymi i nie widzieli potrzeby pytać nas o przebieg zdarzenia. Zaczęli za to umoralniać, pouczać, że jestem nieodpowiedzialna, a mojej rodzinie kazali mnie pilnować” – powiedziała pani Magdalena dziennikarzowi Wyborczej Olsztyn.

Funkcjonariusze policji zamierzali postawić kobiecie zarzuty za zakłócanie spokoju w lesie, do którego miała doprowadzić swoim krzykiem, kiedy padły strzały:

„Według nich usłyszałam w domu strzały, po czym weszłam do lasu, żeby przeszkodzić myśliwym w polowaniu. Wtedy miałam krzyknąć: >>Debilu, nie strzelaj!<<„

Kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury. Chodziło o groźbę myśliwego, który sugerował, że może jej się coś stać w lesie. Postępowanie jednak zostało umorzone, słowa mężczyzny zinterpretowano jako oznakę troski o bezpieczeństwo kobiety i przestrogę, a nie groźbę.

Pani Magdalena nie zamierzała składać broni w tej sprawie. Wysłała szereg pism do PZŁ w Olsztynie oraz ich okręgowych struktur, w celu sprawdzenia organizacji polowań w okolicach zamieszkania kobiety. Odpowiedzi nie były satysfakcjonujące i odwoływały się do decyzji policjantów w tamtej sprawie. Pani Magdalena skierowała się zatem do Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie, o zabranie głosu w sprawie stanowiska olsztyńskiego PZŁ-u. Po braku jakiegokolwiek odzewu ze strony PZŁ, pani Magdalena ponowiła swoją prośbę o ustosunkowanie się mailowo… i otrzymała swoją odpowiedź kilka dni później.

W nocy, 20 grudnia, do domu pani Magdaleny, w którym znajdowała się ona sama wraz z córką, wleciała przez okno cegła, która wybiła szybę. Córka właścicielki domu wezwała policję. Policjanci po zbadaniu miejsca zdarzenia uznali, że doszło do zniszczenia mienia o wartości 30 złotych. To rozwścieczyło panią Magdalenę, która jednak niczego od funkcjonariuszy nie chciała, gdyż wciąż pamiętała ostatnio udzieloną przez nich „pomoc”, gdy myśliwi strzelali w lesie. Na cegle wyryto napis „odpowiedź PZŁ”.

Myśliwi chcą zastraszyć kobietę? Wybito jej szybę w domu
Zdjęcie cegły, którym wybito szybę w domu pani Magdaleny

„Jak się czujemy? Powiedzmy, że niekomfortowo – mówi kobieta dziennikarzowi Wyborczej Olsztyn – Po pierwszym szoku zaczęłyśmy tę sytuację obracać w żart. Śmiałyśmy się, że PZŁ cofnął się do średniowiecza i wysyła e-maile na cegłach. Ale nie wiem, w jakiej kondycji psychicznej będziemy za chwilę. Pewna jestem tylko tego, że ani ja, ani córka nie odpuścimy, bo sprawy posunęły się za daleko”

Myśliwi chcą zastraszyć kobietę? Wybito jej szybę w domu
Zdjęcie wybitej szyby w domu pani Magdaleny

Córka pani Magdaleny złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury. Sprawę podjęła również koalicja zrzeszonych organizacji „Niech Żyją!”, które zajmują się ochroną zwierząt i środowiska. Sprawa niestety może nie być prosta, gdyż obecne przepisy i regulacje w prawie, są dosyć mało restrykcyjne w kwestii informowania o prowadzeniu polowania na danym terenie oraz strzelania przy osobach trzecich.

Polski Związek Łowiecki otrzymał zapytania od mediów w sprawie sytuacji przedstawionej przez panią Magdalenę, jednak jeszcze się do nich nie ustosunkował.

Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 1

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


10 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

10
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x