fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Kierowca olsztyńskiego autobusu groził kobietom śmiercią

reklama

Kierowca autobusu miejskiego wyrażał swoje kontrowersyjne poglądy w internecie. Oberwało się uczestniczkom Strajku Kobiet – informuje Wyborcza Olsztyn.

Od 22 października trwają protestu w kraju związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Przez Olsztyn przeszło kilkanaście pochodów i odbyło się parę manifestacji.

W mediach społecznościowych wciąż jest bardzo gorąco wokół tego tematu. Na Facebooku, pod jedną z dyskusji o olsztyńskim proteście, pojawiło się parę skrajnie ofensywnych komentarzy ze strony mężczyzny, który został zidentyfikowany jako kierowca miejskiego autobusu.

reklama

nieudany płód to idzie ulicami Olsztyna

– komentarz mężczyzny z mediów społecznościowych.

idzcie do sądów załóżcie sprawy jak was rozjadę, droga jest dla aut a nie dla takich krów

– komentarz mężczyzny z mediów społecznościowych.

czekam na tą pseudo demonstrację na kortowie, rozjade każdą pokolei

– komentarz mężczyzny z mediów społecznościowych.

Szybko udało się ustalić, że mężczyzna jest zakontraktowany w jednej z prywatnych firm przewoźniczych, które współpracują z olsztyńskim ZDZiT-em. Wyborcza Olsztyn skontaktowała się z przełożonym kierowcy, który wyraził swoją dezaprobatę dla zachowania podwładnego. Dziennikarze Wyborczej złożyli zapytanie do ratusza w tej sprawie. Rzeczniczka Marta Bartoszewicz zdecydowanie potępiła sposób wypowiedzi mężczyzny i zaznaczyła, że nawet wyrażanie swoich poglądów, nie powinno odbywać się w taki sposób.

O sprawie wypowiedziała się także Monika Falej, posłanka Lewicy, która gorzko skrytykowała wypowiedź kierowcy i zaznaczyła, że jej zdaniem nie jest to wyrażanie poglądów, a groźby karalne. Oczekuje ona wyciągnięcia konsekwencji z zachowania mężczyzny i zwolnienia go z pracy. ZDZiT również zareagował, wzywając przełożonego kierowcy do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Jak udało się ustalić Wyborczej Olsztyn, mężczyzna nie poniósł ostatecznie żadnych konsekwencji decyzją swojego przełożonego.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze