fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Kierowca olsztyńskiego autobusu groził kobietom śmiercią

reklama

Kierowca autobusu miejskiego wyrażał swoje kontrowersyjne poglądy w internecie. Oberwało się uczestniczkom Strajku Kobiet – informuje Wyborcza Olsztyn.

Od 22 października trwają protestu w kraju związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Przez Olsztyn przeszło kilkanaście pochodów i odbyło się parę manifestacji.

W mediach społecznościowych wciąż jest bardzo gorąco wokół tego tematu. Na Facebooku, pod jedną z dyskusji o olsztyńskim proteście, pojawiło się parę skrajnie ofensywnych komentarzy ze strony mężczyzny, który został zidentyfikowany jako kierowca miejskiego autobusu.

reklama

nieudany płód to idzie ulicami Olsztyna

– komentarz mężczyzny z mediów społecznościowych.

idzcie do sądów załóżcie sprawy jak was rozjadę, droga jest dla aut a nie dla takich krów

– komentarz mężczyzny z mediów społecznościowych.

czekam na tą pseudo demonstrację na kortowie, rozjade każdą pokolei

– komentarz mężczyzny z mediów społecznościowych.

Szybko udało się ustalić, że mężczyzna jest zakontraktowany w jednej z prywatnych firm przewoźniczych, które współpracują z olsztyńskim ZDZiT-em. Wyborcza Olsztyn skontaktowała się z przełożonym kierowcy, który wyraził swoją dezaprobatę dla zachowania podwładnego. Dziennikarze Wyborczej złożyli zapytanie do ratusza w tej sprawie. Rzeczniczka Marta Bartoszewicz zdecydowanie potępiła sposób wypowiedzi mężczyzny i zaznaczyła, że nawet wyrażanie swoich poglądów, nie powinno odbywać się w taki sposób.

Czytaj też:  Badanie: 14 proc. firm rozważa zmianę formy współpracy m.in. z osobami najlepiej zarabiającymi

O sprawie wypowiedziała się także Monika Falej, posłanka Lewicy, która gorzko skrytykowała wypowiedź kierowcy i zaznaczyła, że jej zdaniem nie jest to wyrażanie poglądów, a groźby karalne. Oczekuje ona wyciągnięcia konsekwencji z zachowania mężczyzny i zwolnienia go z pracy. ZDZiT również zareagował, wzywając przełożonego kierowcy do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Jak udało się ustalić Wyborczej Olsztyn, mężczyzna nie poniósł ostatecznie żadnych konsekwencji decyzją swojego przełożonego.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama