fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022

Hipokryzja polityków. Co robili w partii, która wysłała ZOMO na górników? [OPINIE]

Niedawno mieliśmy zabawną sytuację na antenie Polsat News. Wieloletnia działaczka Lewicy z hipokryzją opowiadała o strajkach Solidarności.

Joanna Senyszyn była jednym z gości programu „Debata Dnia”. Posłanka Lewicy chętnie podczas dyskusji stawała w obronie Marty Lempart i „Strajku Kobiet”. Nagle zaczęła wracać wspomnieniami do lat 70. i 80. i opowiadała jak sama działała w Solidarności.
Gospodarz programu nie wytrzymał i szybko sprawdził fakty na Wikipedii.

– W latach 1975-1990 należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej”. Czy to jest prawda? – zapytał Grzegorz Jankowski.

– Tak, oczywiście – zaczęła się tłumaczyć Joanna Senyszyn.

– To co pani robiła w partii, która wysłała ZOMO, która wysłała wojsko na robotników wtedy? – punktował prowadzący hipokryzję polityczki.

– No, byłam przeciwna i dyskutowałam – tłumaczyła się nieporadnie Senyszyn.

Podobną sytuację mamy dziś w Olsztynie. Należący do PZPR oraz związany z partią postkomunistyczną, prezydent Grzymowicz przypomina wstydliwe wydarzenia sprzed 39 lat: – 13 grudnia wprowadzono w Polsce stan wojenny, który brutalnie stłumił entuzjazm Polaków, jaki niosła pierwsza „Solidarność” oraz był potężnym ciosem w naszą determinację, w walce o zmiany ustrojowe. Jego efektem była śmierć górników z kopalni „Wujek” i zmasowane represje. To data, która musimy pamiętać, bo dotyczy najdramatyczniejszych dni w najnowszej historii Polski. Jednocześnie jest także dobrym punkt odniesienia do czasu i miejsca, w którym dzisiaj jesteśmy.

Czy Piotr Grzymowicz wtedy też był przeciwny i dyskutował? A może to tylko puste słowa aby przypodobać się politycznie „obrońcom demokracji”? Bez względu na motywację intencje prezydenta można oceniać jako nieszczere. Dodatkowo cynicznie wykorzystuje dramat tamtych lat zestawiając z obecnymi czasami.

Czytaj też:  Ruch drogowy w Olsztynie- moje refleksje [OPINIE]

Zobacz również:

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze