fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Hipokryzja polityków. Co robili w partii, która wysłała ZOMO na górników? [OPINIE]

Niedawno mieliśmy zabawną sytuację na antenie Polsat News. Wieloletnia działaczka Lewicy z hipokryzją opowiadała o strajkach Solidarności.

Joanna Senyszyn była jednym z gości programu „Debata Dnia”. Posłanka Lewicy chętnie podczas dyskusji stawała w obronie Marty Lempart i „Strajku Kobiet”. Nagle zaczęła wracać wspomnieniami do lat 70. i 80. i opowiadała jak sama działała w Solidarności.
Gospodarz programu nie wytrzymał i szybko sprawdził fakty na Wikipedii.

– W latach 1975-1990 należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej”. Czy to jest prawda? – zapytał Grzegorz Jankowski.

– Tak, oczywiście – zaczęła się tłumaczyć Joanna Senyszyn.

– To co pani robiła w partii, która wysłała ZOMO, która wysłała wojsko na robotników wtedy? – punktował prowadzący hipokryzję polityczki.

– No, byłam przeciwna i dyskutowałam – tłumaczyła się nieporadnie Senyszyn.

Podobną sytuację mamy dziś w Olsztynie. Należący do PZPR oraz związany z partią postkomunistyczną, prezydent Grzymowicz przypomina wstydliwe wydarzenia sprzed 39 lat: – 13 grudnia wprowadzono w Polsce stan wojenny, który brutalnie stłumił entuzjazm Polaków, jaki niosła pierwsza „Solidarność” oraz był potężnym ciosem w naszą determinację, w walce o zmiany ustrojowe. Jego efektem była śmierć górników z kopalni „Wujek” i zmasowane represje. To data, która musimy pamiętać, bo dotyczy najdramatyczniejszych dni w najnowszej historii Polski. Jednocześnie jest także dobrym punkt odniesienia do czasu i miejsca, w którym dzisiaj jesteśmy.

Czy Piotr Grzymowicz wtedy też był przeciwny i dyskutował? A może to tylko puste słowa aby przypodobać się politycznie „obrońcom demokracji”? Bez względu na motywację intencje prezydenta można oceniać jako nieszczere. Dodatkowo cynicznie wykorzystuje dramat tamtych lat zestawiając z obecnymi czasami.

Przeczytaj także:

Avatar
red
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyna

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Avatar
red
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyna

Felietony

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x