fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Niepełnosprawni będą walczyć ze spółdzielnią w sądzie. Prezes SM „Jaroty”: Oni szkodzą

reklama

Niepełnosprawne małżeństwo z Olsztyna ma wyprowadzić się z mieszkania w tym tygodniu. Taka jest decyzja władz spółdzielni. Prezes Przedwojski podkreśla, że małżeństwo nie ma żadnych praw do mieszkania.

O pani Paulinie i jej mężu, Kamilu, pisaliśmy już w tamtym tygodniu. Para jest niepełnosprawna, pani Paulina jest niewidoma a pan Kamil jest na rencie. Wprowadzili się do chorej ciotki i zajęli nią najlepiej jak mogli. Kobieta zameldowała ich w swoim mieszkaniu i chciała, żeby mieszkali tam także po jej śmierci. Gdy ciotka zmarła w październiku zaczęły się problemy. Okazało się, że mieszkanie należało do spółdzielni, a kobieta miała na nie umowę najmu. Młodzi ludzie wysłali więc do spółdzielni pismo z prośbą o podpisanie z nimi umowy najmu. Otrzymali negatywną odpowiedź. W ciągu miesiąca muszą opuścić mieszkanie, a nie mają gdzie się podziać. Pisaliśmy o tym tutaj: Prezes SM Jaroty nie ma litości? Wyrzuca niepełnosprawne małżeństwo z mieszkania.

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty, Roman Przedwojski, w rozmowie z TVP3 Olsztyn przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie:

reklama

„Oni działają na szkodę naszych spółdzielców. My jesteśmy zobowiązani bronić interesu spółdzielców. Interes polega na tym, żeby byłemu naszemu członkowi, który z powodu zadłużenia, nie może już mieszkać w dotychczasowym mieszkaniu, żeby jemu dać jakiś lokal mniejszy, za który dalej będzie musiał płacić” – powiedział Przedwojski.

Małżeństwo nie zamierza tak tego zostawić. Zamierza skierować sprawę do sądu i walczyć o mieszkanie ze spółdzielnią. Wczoraj pani Paulina złożyła odpowiednie zawiadomienie w olsztyńskim sądzie.

 

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

22 KOMENTARZE

22 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Urbanisko

Prezes i spółka nie muszą przydzielać mieszkania tym poszkodowanym przez los. Jednak niechże nie rozsiewa swego bełkotu. Tak wprawnie podpuszcza niezorientowaną tłuszczę i demony się odzywają.

Echo

Naczelnik spółdzielni udaje, że nie zna regulaminu swego autorstwa. Gada celowo pomijając zapisy niewygodne dla jego kazania. Gawiedź bywa w ciemno wsłuchana w słowa swego guru.

Alicja

Popieram jak najbardziej Prezesa Spoldzielni. Jak dlugo zajmowali sie ciotka po ktorej chca przejac mieszkanie? I nawet nie chodzi o czas ale jak sie zajmowali…? Mam nadzieje, ze sprawiedliwosc siegnie bez wyjatku czy chory czy zdrowy. Panie Prezesie niech Pan tak trzyma I nie poddaje sie opinii publicznej. Sa osoby, ktore bardziej zasluguja na dach nad glowa I bardzo dlugo oczekuja na mieszkanie. Pani Paulina nie zajmowala sie ciotka tylko przebywala pod jej dachem. I to na bardzo krotko przed jej smiercia, a gdzie byla przez ostatnie lata….

Ałla

Ala, piszesz to, co ci prezes każe i na co pozwala? Bredzisz tak, jak i on potrafi.

sonata

oj jak prawda uwiera i boli -bo być może nie uda się cwaniacko załapać na mieszkanko

Alicja

Nie nawet na oczy człowieka nie widziałam . Znam prawdę!!!Nie oczerniajcie prezesa czy spółdzielnie!!!!! Nie patrzcie że niepełnosprawna!!!! Czy niepełnosprawny jest zawsze dobry i wszystko mu się należy.Wlascicielka mieszkania też była niepełnosprawna tylko nie tak cwana jak pani Paulina. . Jeśli ktokolwiek patrzy na to że wyrzucają niepełnosprawnych z mieszkania to błąd!!!!I Ludzie zrobcie coś!!!! Ludzie latami czekają na dach nad głową!!!. Są w gorszych sytuacjach !!! Najlepiej wprowadzić się do choregoi udawać że się jest bardziej chorym. ….niewidoma zajmowała się obłożnie chora . Jak się zajmowała…..poznajcie prawdę!!!

Tyz prowda

Alicjo z krainy fałszu. Twoja prawda pewnikiem ta Tischnerowska trzecia. Czyli GP. Dowiaduj się u swego guru, a GP rozszyfrujesz.

Dokształt

Alicjo z oparów absurdu! Ciemnaś, bo prawisz, że ciocia była właścicielką mieszkania. Ona użytkowała lokal na podstawie najmu. Czyli cudze, a nie swoje! Obawiam się, że sama nie znasz tytułu do zajmowanego przez siebie mieszkania. Napisz, to zostaniesz na forum oświecona. Niewiedza cię zaślepia. I tzw. bezinteresowna zawiść.

Bączek

Ala puszcza bąki nakręcona przez propagandówkę prezesa.i jego podnóżki.

Ona

Roszczeniowa dziewczyna. Jak nie po jej myśli komentarz na fb to zaraz straszy prawnikami.

sonata

dziwna osoba ,agresywna ,nieprzyjemna ,krzykliwa mimo iż kreuje się na wielką społecznicę -ciągle podkreśla swoja niepełnosprawność i robi z niej dla siebie parasol ochronny /droga Paulino nie jesteś jedyną osobą niepełnosprawną na świecie/ jak ktoś ma odmienne zdanie od niej to już wróg – współczuję spółdzielni

Ogarnij się!

Sonata do rymu z niekumata. Pisze byle co tra ta ta ta.

sonata

no i odezwała się bohaterka artykułu- gratuluje poziomu

dadada

Dno usiłuje obłudnie gratulować poziomu! Poziom dna podobny do prezesowskiego.