fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Maksymowicz powraca na ratunek chorym

Koronawirus Maksymowicz powraca na ratunek chorym

Profesor Wojciech Maksymowicz, po tym jak podał się do dymisji z roli wiceministra nauki, wraca do Olsztyna walczyć z COVID-em.

O swej dymisji Wojciech Maksymowicz poinformował na konferencji prasowej w Sejmie.

Podkreślił, że „wiele rzeczy udało się usprawnić”, część projektów jest jeszcze w trakcie realizacji. W tym kontekście wymienił projekt ustawy o biobankach i danych medycznych dla potrzeb nauki, rozporządzenie o nauczaniu lepszego kontaktu lekarza z pacjentem. „Organizowałem prace naukowców nad polskimi metodami walki z koronawirusem, koordynowałem funkcjonowanie uczelni, tak aby studenci i nauczyciele akademiccy byli jak najbardziej bezpieczni w dobie pandemii” – przypomniał były już wiceminister.

Podkreślał jednak przy tym, że przede wszystkim jest lekarzem, a dopiero potem politykiem. „Ojczyzna jest obecnie w potrzebie, najbardziej potrzebuje teraz lekarzy i pielęgniarek, dlatego też wracam do operowania chorych z nowotworami mózgu, pacjentów z kliniki +Budzik+, jak również przystępuję do pracy w oddziale covidowym szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie” – poinformował Maksymowicz.

Zaapelował jednocześnie do innych lekarzy, a także pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, którzy – jak powiedział – przez ostatni czas nie pracowali w systemie opieki zdrowotnej, aby podobnie jak on powrócili do szpitali. „Mam wielką nadzieję, że razem uda nam się jak najszybciej pokonać koronawirusa” – zaznaczył prof. Maksymowicz.

Jak zapowiedział, tak zrobił i w czwartek (19.11) opublikował zdjęcie ze Szpitala Uniwersyteckiego z oddziału covidowego:

Źródło: PAP

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 1

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x