24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Duża firma przenosi się do Olsztyna. Będą nowe miejsca pracy

WiadomościDuża firma przenosi się do Olsztyna. Będą nowe miejsca pracy

Głównym tematem środowych rozmów były plany rozwoju grupy oraz możliwe płaszczyzny współpracy. Stolica Warmii i Mazur będzie nową siedzibą połączonych spółek Boccard Polska i Kates Polska, które planowane jest na IV kwartał tego roku.

reklama

Boccard Kates Sp. z o. o. – tak będzie nazywać się nowo powstała spółka. Firma zajmuje się projektowaniem, prefabrykacją, produkcją oraz uruchomieniem i utrzymaniem instalacji oraz urządzeń procesowych – takich, jak zbiorniki, mieszalniki, reaktory, bioreaktory – praktycznie dla wszystkich gałęzi przemysłu: od farmacji i biotechnologii, przez kosmetykę, przemysł spożywczy, po przemysł ciężki.

– Przede wszystkim gratuluję decyzji – mówiła zastępczyni prezydenta Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch. – Nie mam wątpliwości, że to dobry ruch, żeby zainwestować w naszym mieście i tu przenieść siedzibę. Cieszymy się, że firma z takim doświadczeniem i tradycjami stanie się częścią Olsztyna.

reklama

BOCCARD jest rodzinną firmą, a kieruje nią już czwarte pokolenie. Od ponad 100 lat dostarcza kompleksowe rozwiązania procesowe dla przemysłu na całym świecie. Posiada 60 oddziałów w 35 krajach, łącznie zatrudnia ponad 3500 pracowników.

Spotkanie w Urzędzie Miasta Olsztyna było doskonałą okazją nie tylko do zaprezentowania historii i działalności firmy. Rozmawiano także na temat możliwych pól współpracy, m.in. szkolenia nowych kadr w oparciu o olsztyńskie szkoły zawodowe.

– Jestem szczęśliwy, że zainwestowaliśmy w Olsztynie ze względu na wykwalifikowanych pracowników – powiedział współwłaściciel grupy, Patrick Boccard. – Liczymy, że dzięki temu posunięciu zwiększymy nasze moce produkcyjne. To też doskonała szansa, aby młodzi ludzie rozwijali się nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

reklama

Połączenie spółek wiąże się z szeregiem nowych inwestycji w Olsztynie. Jedną z nich jest otwarta we wrześniu nowa hala produkcyjna o powierzchni prawe 1400 m2. W najbliższych latach firma Boccard Kates planuje budowę dwóch kolejnych hal. Poza tym w ciągu trzech lat chce zatrudnić w naszym mieście około stu osób.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia