15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Roboty przemysłowe – automatyzacja Twojej hali produkcyjnej

Materiał partneraRoboty przemysłowe - automatyzacja Twojej hali produkcyjnej

Jak wynika z raportu „World Robotics 2022”, Polska jest jednym z najprężniej rozwijających się rynków, jeśli chodzi o robotyzację. Najodważniej w roboty przemysłowe inwestuje motoryzacja, ale również przetwórstwo materiałów czy produkcja części elektronicznych. Jednocześnie wciąż dołączają następne branże, a kolejne przedsiębiorstwa otwierają się na automatyzację. W poniższym artykule skupimy się na robotach typu SCARA oraz ich szerokim zastosowaniu.   

reklama

Co to robot SCARA i w jakich branżach znajduje zastosowanie?

Zastanawiasz się, czym charakteryzuje się robot SCARA? Zacznijmy od rozwinięcia skrótu —   Selective Compliance Assembly Robot Arm, co można przetłumaczyć jako „ramię robota do montażu selektywnego”. To urządzenie z trzema osiami równoległymi, z których dwie realizują ruch obrotowy, a jedna ruch postępowy. Co ważne, nowe modele dostosowane są do współpracy z ludźmi, co pozwala integrować systemy automatyzacji z działaniami pracowników.

Tego typu roboty sprawdzają się doskonale w wielu rodzajach produkcji. Zwłaszcza tam, gdzie wymagane są szybkie, precyzyjne i powtarzalne operacje w płaszczyźnie horyzontalnej, np. „pick and place”. Umożliwiają również automatyzację montażu — są szybkie i precyzyjne. W jakich konkretnie branżach roboty typu SCARA znajdują zastosowanie? Poniżej znajdziesz kilka przykładów. 

reklama
  • Branża elektroniczna. Roboty przemysłowe typu SCARA są często używane do montażu elementów na płytach drukowanych, jak również do składania i testowania urządzeń elektronicznych. 
  • Przemysł motoryzacyjny. Wykorzystywane są do zadań takich jak montaż podzespołów, skręcanie śrub czy lakierowanie. 
  • Przemysł farmaceutyczny. W produkcji leków i suplementów diety są stosowane do pakowania czy etykietowania, jak również precyzyjnego dozowania. 
  • Przemysł spożywczy. W produkcji żywności mogą być używane do pakowania, paletyzacji, a także do precyzyjnego układania produktów na taśmach produkcyjnych.
  • Przemysł AGD. Przy produkcji sprzętu gospodarstwa domowego mogą być używane do składania i testowania różnych urządzeń, takich jak pralki, lodówki czy kuchenki mikrofalowe.

Sterowniki PLC a roboty SCARA 

Sterowniki PLC (Programmable Logic Controller) mogą kontrolować roboty przemysłowe, umożliwiając programowanie i nadzorowanie ich ruchów oraz operacji. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy, zminimalizować błędy oraz usprawnić wszystkie zachodzące procesy. Robot SCARA również może zostać zintegrowany ze sterownikami, co umożliwia połączenie go z całym systemem produkcyjnym. Zastanawiasz się, czy to rozwiązanie również dla Ciebie? 

Skorzystaj z profesjonalnego doradztwa w sklepie PG Systems i wybierz urządzenie na miarę swoich potrzeb. Znajdziesz tam produkty renomowanej firmy Mitsubishi Electric, w tym roboty typu SCARA, jak również sterowniki PLC. Specjaliści pomogą Ci znaleźć najkorzystniejszą opcję, przeprowadzą przez proces automatyzacji produkcji i zadbają o to, aby stanowiska pracy były zgodne z BHP.   

Już dziś wybierz konkretne rozwiązanie w sklepie PGSystems.pl i zrób innowacyjny krok naprzód!

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia