Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1.6 C
Olsztyn
piątek, 13 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Są ofiary mroźnego weekendu

reklama

Niskie temperatury niosą ze sobą duże zagrożenie dla życia i zdrowia m.in. osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, samotnych oraz znajdujących się pod wpływem alkoholu – przypominają funkcjonariusze z Warmii i Mazur. Niestety, już w pierwszy weekend nowego roku policjanci z regionu mieli do czynienia z dwoma przypadkami śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. 

W sobotnie przedpołudnie przypadkowy przechodzeń dokonał makabrycznego odkrycia podczas spaceru na terenie ogródków działkowych w Gronowie Górnym. W altance u swojego znajomego odkrył ciało zamarzniętego mężczyzny.

Na miejsce przyjechały wezwane służby ratownicze. Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny, który był bezdomny i na mrozie mógł przebywać nawet od kilku dni. Elbląscy policjanci starają się ustalić jego tożsamość, ponieważ nie miał przy sobie dokumentów.

reklama

Tego samego dnia po godz. 13 w Bartoszycach funkcjonariusze zostali powiadomieni o tym, że w jednym z opuszczonych budynków w mieście leży ciało mężczyzny. Na miejscu okazało się, że jest to jeden z bezdomnych, którzy w byłych warsztatach Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Bema urządzili sobie miejsce noclegu.

Służby ratunkowe powiadomił mężczyzna, który przyszedł tam odwiedzić dwóch swoich znajomych. Zastał ich śpiących na prowizorycznych posłaniach. Jak powiedział policjantom, jednego z kolegów udało mu się obudzić, drugiego niestety nie dał rady – donosi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Zaniepokojony pobiegł do pobliskiego sklepu, by wezwać pogotowie ratunkowe. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon jednego z mężczyzn, drugi z nich z odmrożeniami kończyn trafił do szpitala.

Policjanci apelują: noce są już bardzo zimne, a temperatura spada nawet 20 stopni poniżej zera. Mimo podjętych wysiłków policjanci nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy w związku z niskimi temperaturami. Dlatego ważne jest, aby osobiście zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki osób bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy (czytaj TUTAJ).

reklama

grudzień, 2019

15GRU20:00Kortez Przedpremierowo / Olsztyn / 15.12.2019 / SOLD OUT!Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X