18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Są ofiary mroźnego weekendu

BartoszyceSą ofiary mroźnego weekendu

Niskie temperatury niosą ze sobą duże zagrożenie dla życia i zdrowia m.in. osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, samotnych oraz znajdujących się pod wpływem alkoholu – przypominają funkcjonariusze z Warmii i Mazur. Niestety, już w pierwszy weekend nowego roku policjanci z regionu mieli do czynienia z dwoma przypadkami śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. 

reklama

W sobotnie przedpołudnie przypadkowy przechodzeń dokonał makabrycznego odkrycia podczas spaceru na terenie ogródków działkowych w Gronowie Górnym. W altance u swojego znajomego odkrył ciało zamarzniętego mężczyzny.

Na miejsce przyjechały wezwane służby ratownicze. Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny, który był bezdomny i na mrozie mógł przebywać nawet od kilku dni. Elbląscy policjanci starają się ustalić jego tożsamość, ponieważ nie miał przy sobie dokumentów.

reklama

Tego samego dnia po godz. 13 w Bartoszycach funkcjonariusze zostali powiadomieni o tym, że w jednym z opuszczonych budynków w mieście leży ciało mężczyzny. Na miejscu okazało się, że jest to jeden z bezdomnych, którzy w byłych warsztatach Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Bema urządzili sobie miejsce noclegu.

Służby ratunkowe powiadomił mężczyzna, który przyszedł tam odwiedzić dwóch swoich znajomych. Zastał ich śpiących na prowizorycznych posłaniach. Jak powiedział policjantom, jednego z kolegów udało mu się obudzić, drugiego niestety nie dał rady – donosi Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Zaniepokojony pobiegł do pobliskiego sklepu, by wezwać pogotowie ratunkowe. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon jednego z mężczyzn, drugi z nich z odmrożeniami kończyn trafił do szpitala.

Policjanci apelują: noce są już bardzo zimne, a temperatura spada nawet 20 stopni poniżej zera. Mimo podjętych wysiłków policjanci nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy w związku z niskimi temperaturami. Dlatego ważne jest, aby osobiście zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki osób bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy (czytaj TUTAJ).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane