20 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Radni będą dyskutować o powiększeniu granic Olsztyna

WiadomościRadni będą dyskutować o powiększeniu granic Olsztyna

W tym tygodniu odbędzie się spotkanie miejskiej Komisji Inwestycji i Rozwoju, a jednym z kluczowych tematów ma być poszerzanie granic miasta.

reklama

Poza tematem rozszerzenia granic Olsztyna, radni mają omówić kwestie budowy północnej obwodnicy Olsztyna. To jednak ekspansja miasta wywołuje wśród zainteresowanych największe emocje. Temat, który miał być poruszony już w sierpniu, został ostatecznie przełożony, na nadchodzącą, czwartkową (24.09) radę.

Warto przypomnieć, że ostatnia zmiana obrysu planu Olsztyna miała miejsce w 1987 r. Na mocy uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej włączono w struktury miasta mały obszar gminy Dywity, wieś Kieźliny po południowej stronie rzeki Wadąg, a także część wsi Redykajny, Łupstych, Gutkowo, Likusy oraz Jaroty. Pisaliśmy o tym tutaj: Nadchodzi czas zmiany granic miasta. Czy Olsztyn powinien się powiększyć?.

reklama

Jak wyjaśnia Tomasz Głażewski – przewodniczący Komisji Inwestycji i Rozwoju, głównym celem spotkania jest ustalenie wspólnego gruntu między sąsiadami Olsztyna a miastem. Radni chcą wybadać czy potencjalne gminy, które mogłyby stać się częścią Olsztyna, są w ogóle tą perspektywą zainteresowane.

Radni są świadomi, że mieszkańcy okolicznych miejscowości niechętnie podchodzą do tematu włączania się do granic Olsztyna, lecz problematyczny staje się również rozwój niektórych miejscowości, właśnie w kierunku Olsztyna.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rfo
24 września 2020 08:38

Won komuchy

Loki
23 września 2020 13:32

Taki Tęczowy Las – podatki do gminy, opłaty gminne, ale korzystanie z całej infrastruktury miasta Olsztyn jest ok.

Popularne
Ogłoszenia