fbpx
31 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Radni będą dyskutować o powiększeniu granic Olsztyna

reklama
Wyślij przez
0

W tym tygodniu odbędzie się spotkanie miejskiej Komisji Inwestycji i Rozwoju, a jednym z kluczowych tematów ma być poszerzanie granic miasta.

Poza tematem rozszerzenia granic Olsztyna, radni mają omówić kwestie budowy północnej obwodnicy Olsztyna. To jednak ekspansja miasta wywołuje wśród zainteresowanych największe emocje. Temat, który miał być poruszony już w sierpniu, został ostatecznie przełożony, na nadchodzącą, czwartkową (24.09) radę.

Warto przypomnieć, że ostatnia zmiana obrysu planu Olsztyna miała miejsce w 1987 r. Na mocy uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej włączono w struktury miasta mały obszar gminy Dywity, wieś Kieźliny po południowej stronie rzeki Wadąg, a także część wsi Redykajny, Łupstych, Gutkowo, Likusy oraz Jaroty. Pisaliśmy o tym tutaj: Nadchodzi czas zmiany granic miasta. Czy Olsztyn powinien się powiększyć?.

reklama

Jak wyjaśnia Tomasz Głażewski – przewodniczący Komisji Inwestycji i Rozwoju, głównym celem spotkania jest ustalenie wspólnego gruntu między sąsiadami Olsztyna a miastem. Radni chcą wybadać czy potencjalne gminy, które mogłyby stać się częścią Olsztyna, są w ogóle tą perspektywą zainteresowane.

Radni są świadomi, że mieszkańcy okolicznych miejscowości niechętnie podchodzą do tematu włączania się do granic Olsztyna, lecz problematyczny staje się również rozwój niektórych miejscowości, właśnie w kierunku Olsztyna.


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze