fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

To może być największa atrakcja turystyczna Olsztyna. Punkt widokowy na wieży ratusza

reklama

Olsztyński radny z Koalicji Obywatelskiej, Paweł Klonowski, chce znaleźć dla ratuszowej wieży nowe zastosowanie. Miałaby służyć za punkt widokowy.

Radny wystosował interpelację do prezydenta Piotra Grzymowicza w tej sprawie:

„Nasze miasto w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich szczycących się mianem turystycznych, nie udostępnia w chwili obecnej atrakcyjnej możliwości zobaczenia go z góry. Rolę taką pełnią zwykle najwyższe i najbardziej charakterystyczne w mieście wieże zamkowe, ratuszowe, katedralne czy kościelne. Według mojej wiedzy taką możliwość dość nieśmiało oferuje obecnie jedynie obserwatorium astronomiczne, które nie może poszczycić się przy tym najbardziej spektakularnym widokiem i nie stanowi wielkiej atrakcji w tym zakresie dla turystów. Zawstydzające jest przy tym, że widoku swojego miasta z jednego z najwyższych jego punktów nie widziała zapewne nawet większość jego mieszkańców”

reklama

Jak przekonuje Klonowski, utworzenie tam punktu widokowego byłoby nie tylko korzystne z punktu finansowego, ale także pozwoliłoby „odczarować to owiane od lat nienajlepszą sławą miejsce”. Radny odnosi się tutaj do afery z 2008 roku, związanej z byłym prezydentem miasta, Czesławem Małkowskim. Ówczesny prezydent miał umawiać się na intymne spotkania z jedną z urzędniczek właśnie na tej wieży.

Prezydent Grzymowicz zapewnił, że sprawę utworzenia punktu widokowego rozpatrzy, lecz przede wszystkim weźmie pod uwagę kwestie bezpieczeństwa.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

6 KOMENTARZY

6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze