-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozpoczęła się budowa przedłużenia ul. Bukowskiego

WiadomościRozpoczęła się budowa przedłużenia ul. Bukowskiego

Gmina Stawiguda bierze się do przedłużenia ul. Bukowskiego przy granicy z Olsztynem. Właśnie rozpoczęła się budowa tej trasy. To początek zmian komunikacyjnych.

reklama

Ul. Bukowskiego łączy Płoskiego z Bartąską i ułatwia kierowcom podróż w kierunku centrum. W znacznym stopniu odciążyła ona zakorkowaną ul. Bartąską. Jednak ostatnie lata to czas, kiedy w tej okolicy powstawały kolejne osiedla, a co za tym idzie, zwiększała się liczba mieszkańców i samochodów. To wiąże się z większym ruchem samochodowym. Rozwiązaniem ma być przedłużenie ul. Bukowskiego. Docelowo ma mieć po dwa pasy i prowadzić do ul. Wilczyńskiego. To wspólne przedsięwzięcie miasta i gminy Stawiguda.
Za wybudowanie swojego odcinka wzięłą się gmina Stawiguda. Na razie zostanie wykonana z płyt betonowych. Prace właśnie się rozpoczęły. – Zadanie składa się z dwóch części. Umowy na wykonanie obu podpisane zostały w połowie sierpnia – mówi Magdalena Matracka, zastępczyni wójta gminy Stawiguda. – Termin realizacji 90 dni od podpisania umów, czyli zakończenie ma nastąpić najpóźniej do połowy listopada.

Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda: – Budowa przedłużenia ul. Bukowskiego to początek zmian komunikacyjnych. Ich celem jest poprawa przepustowości i podniesienie komfortu przemieszczania się okolicznych mieszkańców. Na nasz wniosek starostwo olsztyńskie złożyło wniosek o dofinansowanie budowy ronda u zbiegu ulic Stawigudzkiej i Złotej. Obecnie przygotowujemy dokumentacje projektową dla budowy ścieżki rowerowej, która połączy rondo w Bartągu ze ścieżką rowerową przy ul. Bukowskiego.

reklama

Więcej: Budowa domu krok po kroku

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marlena
9 stycznia 2021 09:46

Super, ale w dalszym ciągu brak planów dot.ustanowienia przystanku dla wysiadajach przy osiedlu Bartąg. Odległość pomiędzy przystankiem przy ul.Rubinowej a osiedlem Bartąg uwaga, wynosi 1 km!!!. Pisma, korespondencja trwa, uwaga !! od 2017r.Tragedia.

Popularne