fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Planujesz budowę domu – sięgnij po porady MURATORA

Materiał zewnętrznyPlanujesz budowę domu - sięgnij po porady MURATORA

sobą wiele radości, nierzadko jest też źródłem zmartwień i stresu. Aby zminimalizować ryzyko popełnienia błędów, które mogłyby przyprawić Cię o niepotrzebne nerwy i koszty – jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji poszerz swoją wiedzę z zakresu budownictwa. Gdzie znajdziesz cenne wskazówki dotyczące zakupu działki i projektu czy kolejnych etapów robót? W poradniku MURATORA!

reklama

Chcesz kupić działkę? Skorzystaj z rad MURATORA

Zakup działki to jeden z najważniejszych momentów każdego procesu inwestycyjnego. Jak dokonać najlepszego wyboru? Przede wszystkim odwiedź miejscowy urząd gminy bądź miasta albo skorzystaj ze strony internetowej, na której udostępniony został miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dowiesz się z niego, jaki projekt domu można zrealizować na wybranej posesji – ale także jakie budynki mogą powstać w jej najbliższym sąsiedztwie. Następnie sprawdź dokładnie księgę wieczystą nieruchomości upewniając się, czy nie ma na niej żadnych obciążeń. Zapoznaj się z ewidencją gruntów i budynków, w której ujęte są najważniejsze dane dotyczące działki. Zwróć również uwagę na otoczenie terenu i jego lokalizację względem stron świata, a także wymiary i stopień nachylenia gruntu. Co zrobić, gdy działka nie jest objęta MPZP? W jaki sposób skontrolować księgę wieczystą? Jak wybrać idealne miejsce pod budowę? Odpowiedzi na te pytania czekają na blogu MURATORA.

Szukasz projektu domu? Przeczytaj wcześniej MURATORA

Tuż po zakupie działki, wytypowanie idealnej koncepcji ze strony https://projekty.muratordom.pl to kolejne zadanie spędzające sen z powiek inwestorom. Do wyboru są bowiem propozycje o zróżnicowanym metrażu i stylistyce, a także nieco odmiennej funkcjonalności czy liczbie kondygnacji. Jak podjąć najlepszą decyzję? Pomoże Ci w tym MURATOR! W jego poradniku przeczytasz, jakie są najważniejsze zalety projektów domów parterowych, z poddaszem czy piętrowych. Poznasz plusy i minusy garażu wbudowanego w bryłę, coraz popularniejszej technologii szkieletowej czy budynków mieszkalnych wznoszonych bez konieczności uzyskania pozwolenia. Dowiesz się tu także, jakie koncepcje cieszą się największą popularnością oraz jak dopasować je do swoich potrzeb i parametrów działki, aby idealnie zaspokoiły one wymagania przyszłych mieszkańców.

reklama

Remontujesz lub budujesz dom? Zrób to z MURATOREM!

Wybór działki i projektu domu to dopiero początek zmagań z budową. Po dokonaniu niezbędnych formalności czeka Cię jeszcze podjęcie wielu ważnych decyzji dotyczących przebiegu prac. W zakładce poradnik dla budujących MURATORA przeczytasz, jakie roboty będą realizowane na kolejnych etapach przedsięwzięcia. Zyskasz wiedzę, w jaki sposób najwygodniej kontrolować postępy w działaniu zatrudnionej ekipy oraz jak zabezpieczyć budowę, jeżeli planujesz zimowy przestój w pracach. Dowiesz się ważnych informacji o dzienniku budowy – jednym z najważniejszych dokumentów w całym procesie inwestycyjnym. Znajdziesz tu także inspiracje dotyczące wznoszenia i wykończenia obiektu mieszkalnego, które umożliwią Ci urzeczywistnienie nierzadko wieloletnich marzeń o własnym domu z ogrodem.

Dotychczas nie miałeś do czynienia z branżą budowlaną? A może Twoja wiedza jest nieaktualna lub niepełna? Nic straconego! Z pomocą poradnika MURATORA wszelkie formalności pójdą jak z płatka, a pnące się do góry mury będą wywoływać uśmiech radości na Twoich ustach. Ten blog budowlany zawiera bowiem solidną porcję rzetelnej wiedzy, która przyda Ci się od samego początku aż po koniec inwestycji.

reklama

Zdjęcie główne: Projekt domu A105 – Nasz pomysł z kolekcji Murator, arch. Katarzyna Słupeczańska

Zdjęcie w treści: Projekt M253 Szczęśliwy z kolekcji Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl  

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia