fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Jest nowy prorektor UWM-u

reklama

Od 1 września rolę Prorektora ds. studenckich, będzie pełnił były Prorektor ds. kadr Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Prof. Sławomir Przybyliński.

Na kadencję 2020-2024 nowy Prorektor będzie zajmował się sprawami studentów, o czym opowiedział na antenie radia UWM FM:

„To oczywiście inna funkcja, ale jakże podobna – bo praca z drugim człowiekiem. Może inne problemy, dylematy i sytuacje, ale to też praca bezpośrednia, z czego niezmiernie się cieszę. Będę spotykał się ze studentami i bezpośrednio rozwiązywał ich problemy. Oczywiście warto tutaj rozmawiać nie tylko o dydaktyce, ale również o kulturze studenciej i sporcie, który jest mi bardzo bliski. Będę starał się ciągle dbać o budowanie kultury jakości w różnych wymiarach – w kontaktach interpersonalnych, w dobrej atmosferze i poszanowaniu dla drugiego człowieka. Bardzo liczę na zaangażowanie samorządu studenckiego i prodziekanów ds. studenckich.” 

reklama

Nowy Prorektor ds. studenckich wypowiedział się także na temat potencjalnych zwolnień na UWM, spowodowanych koronawirusem, które dotknęły m.in. Urząd Wojewódzki: Kolejny olsztyński urząd obcina etaty czy ratusz: Zwolnienia w ratuszu sposobem na oszczędzanie:

„Chciałbym uspokoić pracowników i zapewnić, że nie ma żadnych planów jakiejkolwiek redukcji kadr i zwolnień. Mimo, że sytuacja jest nadzwyczajna – pracujemy normalnie. Oczywiście na spotkaniach dyskutujemy, jak optymalizować zatrudnienie – to jest naturalne. Ale są też nowe zatrudnienia, jeżeli jest taka potrzeba. Zdroworozsądkowo i w ramach możliwości finansowych uczelni. Także procujmy spokojnie – z uśmiechem i życzliwością patrzmy na siebie w tej trudnej sytuacji.”

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze