fbpx
3 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Jechał autem mimo prawie 4 promili w organizmie

reklama

Funkcjonariusz policji w drodze na służbę ujął nietrzeźwego kierowcę. Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego poruszał się po drodze wężykiem – był pod znacznym wpływem alkoholu.

W piątek (25.12) około godz. 17 policjant z olsztyńskiej drogówki, jadąc na nocną służbę, w pobliżu miejscowości Wadąg zatrzymał się na poboczu, aby odebrać telefon komórkowy. W pewnym momencie minęło go jadące wężykiem osobowe audi. Funkcjonariusz, mając przypuszczenia, że kierowca osobówki jest pod wpływem alkoholu, powiadomił oficera dyżurnego policji o całej sytuacji i sam pojechał za podejrzanie poruszającym się autem.

Kilka minut później funkcjonariusz wyprzedził obserwowany pojazd i zmusił kierowcę do zatrzymania się. Policjant okazał legitymację służbową i wyjaśnił powód zatrzymania. Funkcjonariusz zażądał wyłączenia silnika oraz oddania kluczyka od samochodu – informuje Komenda Miejska Policji z Olsztyna. – Chwilę później na miejsce przyjechał wezwany patrol. Policjanci zbadali kierowcę na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik – prawie 4 promile.

reklama

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego tłumaczył policjantom, że dzień wcześniej wypił 4 piwa i właśnie jechał do swojej dziewczyny. Teraz za swoje zachowanie 25-latek będzie się tłumaczył przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze