26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Z ostatniej chwili. Z dna jeziora wyłowione zostało ciało 28- letniego mężczyzny

WiadomościZ ostatniej chwili. Z dna jeziora wyłowione zostało ciało 28- letniego mężczyzny

Z dna jeziora Łańskiego wyłowione zostało ciało 28- letniego mężczyzny. Tym samym działania poszukiwawcze, które trwały od piątku zostały zakończone.

reklama

Niestety smutny finał akcji poszukiwawczej. Policjanci oraz strażacy przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu pracowali nad ustaleniem okoliczności oraz miejsca, w którym doszło do utonięcia 28-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego. Na jezioro Łańskie, łodzią napędzaną silnikiem spalinowym wypłynęło trzech młodych mężczyzn. Mieli oni łowić ryby – zabrali ze sobą wędki oraz narzędzia niezbędne do połowu ryb. Niestety, żaden z mężczyzn nie pomyślał, aby wypływając na jeziora wziąć ze sobą wiosła czy kapoki, tym bardziej, że jak wynika z otrzymanych informacji, 28-latek, który w chwil obecnej jest poszukiwany nie potrafił pływać.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 28-letni mężczyzna w pewnym momencie stanął na krawędzi łódki, która przechyliła się na bok i ostatecznie wywróciła do góry dnem. Łódź po chwili znalazła się na dnie jeziora, którego głębokość w niektórych miejscach sięga kilkudziesięciu metrów. Trzej mężczyźni znaleźli się w wodzie z czego jeden z nich (28-lat) nie potrafił pływać i mimo prób jakie podjęli jego koledzy, aby utrzymać 28-latka na powierzchni te działania skończyły się niepowodzeniem. Młody mężczyzna zniknął pod tafla wody a pozostali ratując się zaczęli płynąc w kierunku brzegu wołając m.in. o pomoc.

reklama

Zanim dwaj mężczyźni dopłynęli do brzegu, służby ratunkowe w postaci Policji i Straży Pożarnej były już w drodze. Akcja ratownicza trwała do późnych godzin wieczorowych, niestety, mimo podjętych działań nie udało się odnaleźć zaginionego 28-latka.

– Dziękujemy za pomoc nurkom z PSP Ol-n oraz PSP Giżycko – oby takich akcji było jak najmniej. – napisał rzecznik policji.

Z ostatniej chwili. Z dna jeziora wyłowione zostało ciało 28- letniego mężczyzny utonięcie Wiadomości Z ostatniej chwili. Z dna jeziora wyłowione zostało ciało 28- letniego mężczyzny utonięcie Wiadomości Z ostatniej chwili. Z dna jeziora wyłowione zostało ciało 28- letniego mężczyzny utonięcie Wiadomości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Luśka
19 sierpnia 2020 09:15

Strafa ciszy na Łańskim

Polecane