fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 17 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Jest nareszcie przełom w kwestii nowych tramwajów, choć nie bez komplikacji

Wiadomości Jest nareszcie przełom w kwestii nowych tramwajów, choć nie bez komplikacji

Nowe, sprowadzane z Turcji tramwaje, w końcu pozytywnie przeszły homologację. Pojawia się jednak zapytanie, kiedy będziemy mogli z nich skorzystać?

Długie miesiące czekaliśmy na obrót spraw w związku z nowymi olsztyńskimi tramwajami. Niestety, problemy się mnożyły. Nowy tramwaj się wykoleił, nie posiadały odpowiedniej homologacji, tureccy wykonawcy chcieli więcej pieniędzy, aż w końcu nastąpił przełom. We wtorek (28.07), ratusz otrzymał dokumentację z pozytywną homologacją. Tramwaje będą mogły wyjechać na ulicę.

Rzeczniczka urzędu miasta, Marta Bartoszewicz, potwierdza, że do odbioru pojazdów, może być przed nami jeszcze długa droga:

„Obecnie trwa wymiana korespondencji w sprawie ustalenia terminów realizacji, ponieważ koronawirus opóźnił dostawy taboru do Olsztyna. Zgodnie z zapisami umowy i przygotowywanym aneksem będziemy robili wszystko, by odebrać pierwszy tramwaj jak najszybciej. Na razie jednak jest to niemożliwe ponieważ przy odbiorze musi być obecna strona turecka. Tymczasem z oświadczeń rządu tureckiego wynika, że sytuacja w ich kraju jest poważna, a zatem zastanawiamy się obecnie jak dokonać odbioru w sposób, który będzie zgodny z umową i zapewni bezpieczeństwo wszystkim stronom”.

Warto podkreślić, że po odbiorze pojazdu, miasto będzie musiało wykonać jeszcze szereg testów i badań, które potwierdzą zdatność do użytku. Wymóg to minimum 120 przejechanych kilometrów w tym czasie.

Więcej o sytuacji z tramwajami pisaliśmy tutaj:
Nowe tramwaje niezdatne do użytku? Pojawia się niezgodność z zamówieniem
Co dalej z tramwajami? Turecki producent chce więcej pieniędzy
Nowe tramwaje mają opóźnienie. Turcy się wystraszyli i wyjechali z Olsztyna

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x