fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Jest nareszcie przełom w kwestii nowych tramwajów, choć nie bez komplikacji

Nowe, sprowadzane z Turcji tramwaje, w końcu pozytywnie przeszły homologację. Pojawia się jednak zapytanie, kiedy będziemy mogli z nich skorzystać?

Długie miesiące czekaliśmy na obrót spraw w związku z nowymi olsztyńskimi tramwajami. Niestety, problemy się mnożyły. Nowy tramwaj się wykoleił, nie posiadały odpowiedniej homologacji, tureccy wykonawcy chcieli więcej pieniędzy, aż w końcu nastąpił przełom. We wtorek (28.07), ratusz otrzymał dokumentację z pozytywną homologacją. Tramwaje będą mogły wyjechać na ulicę.

Rzeczniczka urzędu miasta, Marta Bartoszewicz, potwierdza, że do odbioru pojazdów, może być przed nami jeszcze długa droga:

„Obecnie trwa wymiana korespondencji w sprawie ustalenia terminów realizacji, ponieważ koronawirus opóźnił dostawy taboru do Olsztyna. Zgodnie z zapisami umowy i przygotowywanym aneksem będziemy robili wszystko, by odebrać pierwszy tramwaj jak najszybciej. Na razie jednak jest to niemożliwe ponieważ przy odbiorze musi być obecna strona turecka. Tymczasem z oświadczeń rządu tureckiego wynika, że sytuacja w ich kraju jest poważna, a zatem zastanawiamy się obecnie jak dokonać odbioru w sposób, który będzie zgodny z umową i zapewni bezpieczeństwo wszystkim stronom”.

Warto podkreślić, że po odbiorze pojazdu, miasto będzie musiało wykonać jeszcze szereg testów i badań, które potwierdzą zdatność do użytku. Wymóg to minimum 120 przejechanych kilometrów w tym czasie.

Więcej o sytuacji z tramwajami pisaliśmy tutaj:
Nowe tramwaje niezdatne do użytku? Pojawia się niezgodność z zamówieniem
Co dalej z tramwajami? Turecki producent chce więcej pieniędzy
Nowe tramwaje mają opóźnienie. Turcy się wystraszyli i wyjechali z Olsztyna

1 KOMENTARZ

  1. Jak wszystko jest w porządku to Turcy nie muszą się osobiście fatygować, można wysłać podpisane kwity z żądaniem zwrotu podpisanych przez nich. Potem kasa na konto i bez wygłupówm tzn. bez tego cyrku z celebrytami i księdzem celem odbioru dobra dla ludu… chyba, że chodzi o wręczenie jakiejś koperty to wiecie, trzeba osobiście się spotkać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...