fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Nowe tramwaje niezdatne do użytku? Pojawia się niezgodność z zamówieniem

Wiadomości Nowe tramwaje niezdatne do użytku? Pojawia się niezgodność z zamówieniem

W Internecie pojawiają się informacje o niezgodności specyfikacji nowych tramwajów z zamówieniem zawartym w przetargu.

Tramwaje od tureckiego Durmazlaru mają różnić się od tych, które miały do Olsztyna finalnie trafić. Chodzi o wózki w modelu tramwaju „Panorama”, które miałyby być niezgodne ze specyfikacją. To zdaniem niektórych internautów, mogło być powodem wykolejenia się pierwszego tureckiego tramwaju, który był testowany w naszym mieście.

Na blogu poświęconym olsztyńskim tramwajom – olsztynskietramwaje.pl – autor sugeruje trzy możliwe rozwiązania w tej sytuacji: Niezgodność, o ile występuje, może okazać się nieistotna i nie będzie wymagane podejmowanie jakichkolwiek dalszych kroków. Niezgodność może dotyczyć punktowanego elementu i należy wtedy obniżyć wartość pojazdu lub niezgodność może uniemożliwiać korzystanie z pojazdu w zamierzony sposób i wtedy należy wystąpić o odszkodowanie, i odstąpić od umowy.

Rzecznik ratusza, Patryk Pulikowski, przekazał, że miasto nie wie na jakim etapie jest homologacja pojazdu i należałoby zapytać firmę, która ma ją przeprowadzić, czyli TÜV Rheinland Polska, która jak do tej pory, nie dostarczyła jeszcze żadnych dokumentów z tym związanych.

Na ten moment nie wiadomo co dalej z tramwajami w Olsztynie, terminy dostawy zostaną przesunięte w związku z pandemią Koronawirusa, a informacje o pracach nad nowymi pojazdami są szczątkowe.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

7
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x