fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 4 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Co dalej z tramwajami? Turecki producent chce więcej pieniędzy

Wiadomości Co dalej z tramwajami? Turecki producent chce więcej pieniędzy

Turecka firma Durmazlar, która produkuje tramwaje dla Olsztyna, zgłosiła się do ratusza z propozycją zwiększenia kwoty kontraktu, jednocześnie prosząc o więcej czasu.

Przypomnijmy, że Durmazlar 18 lipca 2018 podpisał umowę na sprowadzenie 12 tramwajów. Pierwszy z nich już dotarł, na drugi miał być czas do 17 kwietnia 2020 roku. W związku z pandemią, dostarczenie go przeciągnęło się, a teraz, Turcy chcą renegocjować warunki kontraktu.

Euro znacznie podrożało w trakcie pandemii. Producent zarzeka się, że za wiele z części, które składają się na wykonanie maszyny, musi płacić właśnie w tej walucie. Po pomyślnym zatwierdzeniu przez ratusz propozycji producenta, wartość kontraktu wzrosłaby o ok. 5 proc.

Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, neguje by była możliwość zwiększenia kwoty:

„Rozumiem, że przez epidemię w zasadzie wszyscy przeżywają teraz problemy i dotyka to również tego wykonawcy. Zakłady są przecież uzależnione od całego łańcucha dostawców. Nie ma jednak tytułu prawnego do zmiany kwoty, a zapisy w umowie nie przewidywały takiej możliwości”.

Na ten moment, miasto jest skłonne do przedłużenia terminu dostaw do nawet 4 miesięcy. Warto wspomnieć, że dla tureckiego producenta, kontrakt z Olsztynem ma znaczną wagę, gdyż może być szansą na rozwinięcie swoich wpływów na terenie Europy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x