fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 5 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Nowe tramwaje mają opóźnienie. Turcy się wystraszyli i wyjechali z Olsztyna

Wiadomości Nowe tramwaje mają opóźnienie. Turcy się wystraszyli i wyjechali z Olsztyna

Pierwszy z linii nowych, tureckich tramwajów, wciąż nie może wyjechać na miasto. Powód? Nie przeszedł wymaganej homologacji, bo przedstawiciele tureckiego przedsiębiorstwa… wrócili do Turcji.

Homologacja to proces, w którym państwo, z którego pochodzi dany pojazd, zezwala na jego użytek, na terenie innego kraju. W tym wypadku, producent tramwajów musi uzyskać takie pozwolenie, na to, by tramwaj mógł poruszać się po mieście z pasażerami.

Niestety, osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie i sfinalizowanie tego procesu… wyjechali z powrotem do Turcji wraz z wybuchem pandemii, w obawie o zamknięcie granic.

Marta Bartoszewicz, rzeczniczka prasowa ratusza, o całej sprawie:

„Z informacji uzyskanych z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wynika, że Turcy wyjechali z Olsztyna jak tylko rozpoczęła się epidemia. I na razie nie wiadomo, kiedy wrócą”.

Na ten moment, nie wiadomo kiedy homologacja zostanie dokończona i pierwsza z maszyn będzie mogła ruszyć trakcją Olsztyna.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x