9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

32-latek po skoku do wody na główkę doznał poważnego urazu kręgosłupa

Wiadomości32-latek po skoku do wody na główkę doznał poważnego urazu kręgosłupa

Wypadek nad jeziorem w miejscowości Warchały. 32-latek po skoku do wody na główkę doznał poważnego urazu kręgosłupa.

reklama

Dzisiaj doszło do poważnego zdarzenia nad jeziorem w powiecie szczycieńskim. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego ze Szczytna zabezpieczył pacjenta po czym przekazał go do transportu lotniczego. Służby ratunkowe apelują plażowiczów o ostrożność.

– Zespół Ratownictwa Medycznego ze Szczytna zabezpieczył poszkodowanego i zadecydował o pilnym transporcie lotniczym do szpitala w Olsztynie. Uraz jest poważny. Tyle mogę powiedzieć. – mówi Grzegorz Achremczyk, szef szczycieńskiego pogotowia ratunkowego.

reklama

Oficer prasowa policji w Szczytnie Izabela Cyganiuk poinformowała, że do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w gminie Jedwabno na Jeziorze Warchały. Akwen ten słynie z tego, że płycizna utrzymuje się nawet na znaczniej odległości od brzegu.

reklama
Akcja ratunkowa na jeziorze Bartężek zakończona

„Mężczyzna 32-letni według świadków kilka razy skakał z pomostu +na główkę+. Był pijany, a miejsce, w którym wypoczywał nie było strzeżone przez ratownika” – powiedziała oficer prasowa szczycieńskiej policji. Cyganiuk powiedziała, że po feralnym skoku mężczyzna zaczął się topić, był sparaliżowany. Z wody wyciągnęli go świadkowie, którzy na brzegu skutecznie prowadzili reanimację. Prosto z plaży 32-latka do szpitala zabrał helikopter ratowniczy.

„Od dawna nie było podobnego zdarzenia” – przyznała Cyganiuk.

Skoki +na główkę” z pomostów do jezior są wskazywane jako najprostsza droga do poważnych urazów kręgosłupa, często skutkujących poważną niepełnosprawnością.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Akcja ratunkowa na jeziorze Bartężek zakończona
Akcja ratunkowa na jeziorze Bartężek zakończona