fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

32-latek po skoku do wody na główkę doznał poważnego urazu kręgosłupa

Wypadek nad jeziorem w miejscowości Warchały. 32-latek po skoku do wody na główkę doznał poważnego urazu kręgosłupa.

Dzisiaj doszło do poważnego zdarzenia nad jeziorem w powiecie szczycieńskim. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego ze Szczytna zabezpieczył pacjenta po czym przekazał go do transportu lotniczego. Służby ratunkowe apelują plażowiczów o ostrożność.

– Zespół Ratownictwa Medycznego ze Szczytna zabezpieczył poszkodowanego i zadecydował o pilnym transporcie lotniczym do szpitala w Olsztynie. Uraz jest poważny. Tyle mogę powiedzieć. – mówi Grzegorz Achremczyk, szef szczycieńskiego pogotowia ratunkowego.

Oficer prasowa policji w Szczytnie Izabela Cyganiuk poinformowała, że do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w gminie Jedwabno na Jeziorze Warchały. Akwen ten słynie z tego, że płycizna utrzymuje się nawet na znaczniej odległości od brzegu.

„Mężczyzna 32-letni według świadków kilka razy skakał z pomostu +na główkę+. Był pijany, a miejsce, w którym wypoczywał nie było strzeżone przez ratownika” – powiedziała oficer prasowa szczycieńskiej policji. Cyganiuk powiedziała, że po feralnym skoku mężczyzna zaczął się topić, był sparaliżowany. Z wody wyciągnęli go świadkowie, którzy na brzegu skutecznie prowadzili reanimację. Prosto z plaży 32-latka do szpitala zabrał helikopter ratowniczy.

„Od dawna nie było podobnego zdarzenia” – przyznała Cyganiuk.

Skoki +na główkę” z pomostów do jezior są wskazywane jako najprostsza droga do poważnych urazów kręgosłupa, często skutkujących poważną niepełnosprawnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...