fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Czy nowy dworzec w ogóle powstanie? Piętrzą się komplikacje

Wiadomości Czy nowy dworzec w ogóle powstanie? Piętrzą się komplikacje

Olsztyński ratusz otrzymał dwa, osobne zgłoszenia, dotyczące wyburzenia dworca. Konflikt PKP i Retail Provider zdaje się narastać.

Prywatny deweloper – Retail Provider – złożył wniosek o wyburzenie dworca PKS. Marta Bartoszewicz, rzeczniczka urzędu miasta, nie pozostawia złudzeń, że nie będzie to proste:

„Pamiętajmy, że to trudne zadanie, bo polegać będzie na wyburzeniu nie całego obiektu, ale jedynie fragmentu budynku, co oznacza, że jeden będzie musiał funkcjonować bez drugiego. Trzeba w związku z tym odpowiednio go zabezpieczyć. Nie tylko pod względem budowlanym, ale także w dostęp do wszystkich mediów”

Retail Provider oczekuje od PKP modyfikacji ich planów na ostateczny wygląd nowego dworca. Istnieje potencjalne ryzyko, że w przypadku gdy PKP nie zastosuje się do propozycji dewelopera, Ci po wyburzeniu dworca PKS, po prostu zablokują dalszą budowę na tym terenie.

„Możemy wydać zgodę na rozbiórkę bez zatwierdzenia pozwolenia na budowę. Oczywistym jest bowiem, że najpierw trzeba rozebrać budynek, by móc go na nowo zbudować. Liczymy jednak na to, że inwestorzy zadbają w tym „przejściowym” czasie o komfort pasażerów”
– tłumaczy rzeczniczka.

Na razie nie wiadomo co dalej z budową nowego dworca. Obie strony wydają się być nie ugięte przy swoich stanowiskach i nieskłonne do rozmów.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: