fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 15 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies

W Olsztynie doszło do kolejnego brutalnego ataku dzika na psa. Niesłyszącej „Kropce” założono 7 szwów. Z informacji, które otrzymaliśmy, wynika, że dzik zaatakował niesprowokowany.

Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies

Do zdarzenia doszło w piątek rano (17.07), pan Paweł wyszedł na spacer ze swoim psem, gdzie spotkał dzika. Tak zrelacjonował nam całą sytuację:

„Sytuacja była dla mnie bardzo zaskakująca, gdyż mój pies jest małym (5 kg) adoptowanym pieskiem ze schroniska, który jest w dodatku całkowicie głuchy dlatego zawsze jest na smyczy. Ani ja, ani pies nie spodziewaliśmy się dzika w tym miejscu, gdyż jest to często uczęszczane przez ludzi miejsce między szkołą, a pralnią przemysłową”.
– opisuje czytelniczk. „Pies nie szczekał, więc nie ma mowy o „przestraszeniu” dzika – ewidentnie to dzik zaatakował psa, najprawdopodobniej broniąc młodych lub terytorium„.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy atak tego typu. Na początku czerwca dzik rozszarpał amstafa, który bronił swojego właściciela. Dzik w końcu uciekł, a pies z rozszarpanym brzuchem wylądował u weterynarza. Pisaliśmy o tym tutaj: Dzik rozszarpał psa, bo ten bronił swojego właściciela. Walka trwała 10 minut.

Dzik podobnie jak w przypadku pierwszego ataku, zupełnie nic sobie nie robił z obecności człowieka:

„Najgorsze w całej sytuacji jest to, że pomimo mojej głośnej reakcji i próby odstraszania dzika, ten miał to całkowicie za nic – dziki są oswojenie z ludźmi i po prostu się nie boją”
.

Pan Paweł zwraca uwagę na to, że jest to kolejny atak, ponownie na zwierzę, jednak co by było, gdyby dzik zaatakował dziecko?

„Tak jak wspomniałem sytuacja miała miejsce niedaleko szkoły – co gdyby zamiast psa było to dziecko? Dziki zwierze, nawet oswojone, jest jednak dzikie i stwarza zagrożenie. Mam nadzieje, że ktoś w końcu zajmie się tym problemem, bo dziki to bagatelizowany problem w naszym mieście!”.

Mocno poturbowany pies „Kropka” leczy rany, a że sytuacja jest poważna świadczą o tym zdjęcia oraz opis badania:

Dwie rany szarpane skóry średnicy 6 cm w okolicy klatki piersiowej po prawej stronie, rozdarcie mięśni piersiowych średnicy 0,5 cm.

Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na FB m.me/twojkurierolsztyn

Przeczytaj także:

Dzik poharatał głuchego pieska. Paweł Kiełek będzie domagał się odszkodowania

Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies Kolejny atak dzika w Olsztynie. Poważnie ranny niepełnosprawny pies

8 KOMENTARZE

  • Muszą maciorko, muszą! Bo wpierw wzięli odpowiedzialność a teraz biorą pieniądze za utrzymanie w mieście porządku i bezpieczeństwa. Potrafili w Gorzowie Wlkp. podjąć decyzję? Potrafili. Prawdą jest jednak, że to nie dziki są problemem, bo są dzikie i niedostosowane do realiów miasta, a pseudo ekologiczni imbecyle głoszący teorie, od których normalnemu człowiekowi włos dęba staje.

 1. „dziś został zaatakowany pies a jutro może to być jedno z naszych dzieci ” …. Żarty się skończyły, władze miasta muszą już coś z tym zrobić ! Oglądając filmik wrzucony na facebook’a widziałam jak dzik atakuje plażowiczów nad morzem. Myślę że to już kwestia czasu jak one zaatakują człowieka … Tym bardziej że są wakacje , jest ciepło piękna pogoda dzieci ale i dorośli wychodzą z domów . Dziki powinny już dawno zniknąć z Olsztyna , skoro są w jakiś sposób chronione to należało by je wyłapać i wywieźć do lasu ale nie 10,km od miasta! Nie można udawać że nie ma tego problemu , ten problem jest i trzeba go w końcu rozwiązać . Gorzej będzie jak ludzie zaczną brać sprawy w swoje ręce i celowo będą truć te zwierzęta bądź na nie polować. Różne społeczeństwo mieszka tu, i różnie mogą zareagować jak zaczną się częste ataki tych zwierząt . Trzeba jakaś petycję podpisać czy coś w tym stylu by władze miasta w końcu uznały to za zagrożenie i problem .

 2. Mam większego psa, ale nie próbowałabym paradować z nim obok dzika, bo jak sama nazwa wskazuje jest to dzikie stworzenie. Dzik się broni a szczególnie gdy jest z młodymi, nie wie co inny zwierz od niego chce, szczególnie że np psy wiejskie lubią dziki ganiać, więc dla dzika pies to wróg. To nie zoo, gdzie jest metalowy płot.

  4
  8
  • Masz 100% racji. To nie zoo. Więc dziki powinny natychmiast zniknąć z przestrzeni publicznej Olsztyna. Rozumiem, ze swojego psa trzymasz albo zamkniętego w domu, albo przywiązanego na uwięzi albo na wybiegu i na spacery z nim nie chodzisz. Ludzie, którzy nie odróżniają reakcji dzikiego zwierzęcia od reakcji udomowionego psa doprowadzili w Olsztynie do tak żenujących sytuacji. Przyjdzie jesień, może nawet zima ze śniegiem i mrozem i zobaczysz wtedy co się będzie działo w mieście, w którym dzikie świnie zaczną intensywniej szukać pożywienia na śmietnikach i na terenach osiedlowych.

   11
   1
 3. Żenada. Olsztyn stoczył się już na samo dno dna. Impotencja władzy lub jej niechęć do działania doprowadzą w końcu do prawdziwej tragedii. A ten człowiek powinien wystąpić na drogę prawną o odszkodowanie za straty materialne i moralne. Jak olsztyńscy prawnicy boją się takiej sprawy poprowadzić z takich czy „innych” względów to trzeba wynająć kogoś spoza województwa. Trzeba wreszcie skończyć z tą tragikomedią!

  13

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...