fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Wolał sprawę w sądzie niż utratę prawka

reklama

Panie policjancie! Powie mi pan tylko, że jechałem 99 km/h albo mniej… – mówił 28-letni kierowca, którego zatrzymano w Olsztynie za przekroczenie prędkości. Mieszkaniec Piaseczna odmówił jednak przyjęcia mandatu, obawiając się utraty prawa jazdy.

W środę krótko przed godz. 18 olsztyńscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego volvo. 28-letni mieszkaniec Piaseczna przekroczył prędkość o 33 km/h, jadąc ul. Armii Krajowej.

Prawdopodobnie sam kierowca nie zdawał sobie sprawy z tego, z jaką prędkością jechał w terenie zabudowanym, bo próbował o to pytać interweniujących funkcjonariuszy. – A gdy upewnił się, że nie straci z tego tytułu uprawnień, odmówił przyjęcia mandatu karnego – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

reklama

Jak się z tego wytłumaczył? – Nie mogę go przyjąć, bo mam za dużo punktów karnych, a tak to przynajmniej do czasu rozprawy będę mógł jeździć – wyjaśnił 28-latek.

Interwencja zakończyła się skierowaniem przez policjantów wniosku do sądu o ukaranie kierowcy.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: