fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 27 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Miasto wycofało się ze zróżnicowanych opłat za parkowanie

Wiadomości Miasto wycofało się ze zróżnicowanych opłat za parkowanie

Miasto Olsztyn wycofało z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego sprawę dotyczącą zróżnicowanych opłat w strefie płatnego parkowania. Oznacza to, że zarówno mieszkańcy miasta, jak i przyjezdni za parkowanie będą płacić tyle samo.

„Chociaż w chwili uchwalania uchwała była zasadna, to jednak dzisiaj, w świetle dotykających samorządy problemów jest nadmiernie restrykcyjna i zaprzecza idei solidaryzmu społecznego. Nie mam wątpliwości, że po ustaniu pandemii zmieni się i na nowo ukształtuje ład społeczny, obejmujący również relacje samorządowe” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz informując o wycofaniu z sądu administracyjnego uchwały w sprawie zróżnicowanych stawek w strefie płatnego parkowania.

W listopadzie rada miasta przyjęła uchwałę, w myśl której od wakacji kierowcy płacący podatki w Olsztynie mieliby płacić niższe stawki za parkowanie niż ci, którzy mieszkają poza miastem. Uchwała ta spotkała się z protestem ościennych gmin, uchylił ją także wojewoda warmińsko-mazurski. Nie zgadzając się z decyzją wojewody miasto zaskarżyło decyzję wojewody do sądu administracyjnego. Teraz miasto zdecydowało o wycofaniu tej sprawy z sądu.

„Nie czekając na ostateczny werdykt sądowy, złożyliśmy do WSA wniosek wycofujący skargę na rozstrzygnięcie wojewody, wnosząc o umorzenie postępowania. W porozumieniu z Przewodniczącym Rady Miasta uznaliśmy, że w obecnej sytuacji związanej z epidemią COVID 19 i jej konsekwencjami społecznymi oraz gospodarczymi powinniśmy zrewidować nasze stanowisko w powyższej sprawie” – napisał Grzymowicz i dodał, że sytuacja pandemii da nowe spojrzenie „na to, czym jest współczesne miasto, gdzie są jego rzeczywiste granice i jaką rolę spełnia wobec społeczności ościennych”.

„Życie społeczne składa się również z gestów, a ta decyzja jest właśnie takim gestem solidarności i dobrej woli współpracy” – zakończył Grzymowicz.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: