3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Prezydent zapewnia, że po spadku Stomilu wciąż jest szansa na nowy stadion

OlsztynPrezydent zapewnia, że po spadku Stomilu wciąż jest szansa na nowy stadion

Kibice Stomilu na pewno mają teraz ciężkie dni. Ich ulubieńcy mimo zwycięstwa spadli do II ligi. To oznacza na pewno spadek sportowy, ale nie musi oznaczać końca marzeń o nowym stadionie.

reklama

W weekend Stomil pokonał na własnym stadionie lidera pierwszej ligi Górnika Łęczna. To jednak nie wystarczyło do utrzymania się na zapleczu ekstraklasy i po dwóch sezonach obecności w pierwszej lidze klub żegna się z rozgrywkami na tym szczeblu. Czy to oznacza koniec marzeń o nowym obiekcie? Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz mówi, że nie i dodaje, że on zrobił, co mógł, aby Stomil grał w I ludzie.

[quote_box_center]”Robię wszystko, chociaż nie jest to łatwe, żeby Stomil miał dobry obiekt do treningów i meczów, ale przecież to nie stadion gra, lecz piłkarze. To oni są głównymi aktorami każdego meczu i nic tego nie zmieni. A stadion? Co prawda w innym miejscu, ale będzie.”[/quote_box_center]

reklama

Poprosiliśmy prezydenta o najświeższy komentarz do sprawy.

– Na pewno sprawa spadku weryfikuje wszystkie plany, bo nie musimy teraz budować sztucznego oświetlenia przy stadionie przy al. Piłsudskiego. Wymóg posiadania takiego oświetlenia stawiano przed klubem, aby mógł grać w nowym sezonie w pierwszej lidze. Takie rozwiązanie było niezbędne, aby klub otrzymał licencję na grę – mówi prezydent. – W budżecie mamy zarezerwowane dwa miliony złotych na opracowanie projektu nowego stadionu i zagospodarowania terenu wokół niego.

Na razie to tyle. Wiemy, że miasto ma zarezerwowane wstępne dwa miliony złotych. Część środków miało dołożyć Ministerstwo Sportu i Turystki, ale wniosek ratusza o dotację przepadł i w maju ministerstwo odmówiło dofinansowania. Toczą się także rozmowy z PKP, które jest właścicielem gruntów, na których miałby stanąć nowy obiekt (ul. Sybiraków), ale nie zakończyły się one żadnymi deklaracjami.

reklama

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Polecane
Ogłoszenia