fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 29 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Plantatorzy konopi w rękach policji

Wiadomości Plantatorzy konopi w rękach policji

Funkcjonariusze z Biskupca zatrzymali czterech mężczyzn odpowiedzialnych za uprawę konopi, posiadanie marihuany i amfetaminy oraz nielegalny pobór prądu. Wobec sprawców Prokurator Rejonowy w Biskupcu zastosował dozory policji oraz poręczenia majątkowe.

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu uzyskali informację, iż w pobliżu miejscowości Najdymowo (gm. Biskupiec) w kompleksie leśnym znajduje się nielegalna plantacja konopi. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że za jej prowadzenie odpowiedzialni są trzej mężczyźni: Mateusz M. (lat 26), Krystian S. (lat 20) i Damian C. (lat 23), którzy 14 sierpnia zostali zatrzymani w związku z tą sprawą. W toku wykonywanych z nimi czynności zabezpieczone zostały 33 rośliny konopi, a także 33 g amfetaminy i 15 g marihuany.

W trakcie składanych wyjaśnień trzej sprawcy przyznali się do nielegalnej uprawy. Mężczyźni przyznali, że mieli zamiar podzielić się uzyskaną z roślin marihuaną i przeznaczyć ją na swoje potrzeby – informuje KWP Olsztyn. – Jeden ze sprawców, przy którym ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany, otrzymał dodatkowy zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

policja plantacja konopi

Prokurator Rejonowy w Biskupcu zastosował wobec sprawców dozory policji oraz poręczenia majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Tego samego dnia w trakcie wykonywania czynności w tej sprawie funkcjonariusze z Biskupca ujawnili, że 41-letni Rafał C. – jeden z mieszkańców gminy – w swoim domu w specjalnie dostosowanym przez niego pomieszczeniu również nielegalnie uprawia środki odurzające. W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego lokalu zabezpieczono 15 roślin konopi.

Dodatkowo po wejściu do jego domu okazało się, że, pomimo odłączonego przez dostawcę prądu licznika energetycznego, w pomieszczeniu, w którym była uprawa, działają wentylatory, świecą specjalne lampy i działają urządzenia grzewcze. Wezwani na miejsce elektrycy potwierdzili, że doszło do nielegalnego poboru energii.

W toku składanych wyjaśnień 41-latek przyznał się do kradzieży prądu jak i nielegalnej uprawy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Biskupcu również w stosunku do niego zastosował poręczenie majątkowe i dozór policji.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: