Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1 C
Olsztyn
czwartek, 12 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Plantatorzy konopi w rękach policji

reklama

Funkcjonariusze z Biskupca zatrzymali czterech mężczyzn odpowiedzialnych za uprawę konopi, posiadanie marihuany i amfetaminy oraz nielegalny pobór prądu. Wobec sprawców Prokurator Rejonowy w Biskupcu zastosował dozory policji oraz poręczenia majątkowe.

Policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu uzyskali informację, iż w pobliżu miejscowości Najdymowo (gm. Biskupiec) w kompleksie leśnym znajduje się nielegalna plantacja konopi. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że za jej prowadzenie odpowiedzialni są trzej mężczyźni: Mateusz M. (lat 26), Krystian S. (lat 20) i Damian C. (lat 23), którzy 14 sierpnia zostali zatrzymani w związku z tą sprawą. W toku wykonywanych z nimi czynności zabezpieczone zostały 33 rośliny konopi, a także 33 g amfetaminy i 15 g marihuany.

W trakcie składanych wyjaśnień trzej sprawcy przyznali się do nielegalnej uprawy. Mężczyźni przyznali, że mieli zamiar podzielić się uzyskaną z roślin marihuaną i przeznaczyć ją na swoje potrzeby – informuje KWP Olsztyn. – Jeden ze sprawców, przy którym ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany, otrzymał dodatkowy zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

reklama

policja plantacja konopi

Prokurator Rejonowy w Biskupcu zastosował wobec sprawców dozory policji oraz poręczenia majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Tego samego dnia w trakcie wykonywania czynności w tej sprawie funkcjonariusze z Biskupca ujawnili, że 41-letni Rafał C. – jeden z mieszkańców gminy – w swoim domu w specjalnie dostosowanym przez niego pomieszczeniu również nielegalnie uprawia środki odurzające. W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego lokalu zabezpieczono 15 roślin konopi.

Dodatkowo po wejściu do jego domu okazało się, że, pomimo odłączonego przez dostawcę prądu licznika energetycznego, w pomieszczeniu, w którym była uprawa, działają wentylatory, świecą specjalne lampy i działają urządzenia grzewcze. Wezwani na miejsce elektrycy potwierdzili, że doszło do nielegalnego poboru energii.

W toku składanych wyjaśnień 41-latek przyznał się do kradzieży prądu jak i nielegalnej uprawy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Biskupcu również w stosunku do niego zastosował poręczenie majątkowe i dozór policji.

reklama

grudzień, 2019

16GRU19:00Jubileusz 25 lat Marcin Wasilewski TrioFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X