fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Dziura w ścianie alternatywą dla celi. Olsztynianin chciał uniknąć odsiadki

OlsztynDziura w ścianie alternatywą dla celi. Olsztynianin chciał uniknąć odsiadki

Olsztyńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez sąd 31-latka. Aby wymigać się od odpowiedzialności karnej, przez rok ukrywał się w wykutej w ścianie dziurze. 

reklama

Policyjni wywiadowcy szukali mieszkańca naszego miasta ściganego przez olsztyński sąd – mężczyzna miał do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości w warunkach tzw. recydywy. W tym celu wczoraj około godz. 17.30 mundurowi pojechali na os. Mazurskie do domu 31-latka.

Funkcjonariusze, znajdując się już przed domem szukanego, przez parterowe okno zauważyli mężczyznę siedzącego na łóżku. Drzwi mieszkania otworzyła im kobieta i, zdziwiona widokiem mundurowych, wyjaśniła, że jest tylko z dzieckiem, bo mąż pojechał na koncert. Policjanci sprawdzili jednak wszystkie pomieszczenia, podejrzewając, że 31-latek jest w domu. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna ma gdzieś kryjówkę.

reklama
Czy komendant olsztyńskiej policji przekraczał swoje obowiązki służbowe? Prokuratura zawiadomiona
policja olsztyn dziura w scianie
Fot. KMP Olsztyn.

Gdy policjanci usłyszeli hałas dobiegający z piętra budynku, byli pewni, że mężczyzna przebywa w mieszkaniu – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Chwilę później zauważyli stojącego przy komodzie syna 31-latka. Jak się okazało, właśnie maskował kryjówkę ojca. Po odsunięciu mebli od ściany okazało się, że była tam wykuta w ścianie dziura,  a w niej… skulony mężczyzna.

31-latek został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnej celi trafi do aresztu, gdzie będzie odbywał karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Karina
27 listopada 2015 17:30

z cyklu : polak potrafi !

Polecane
Ogłoszenia
Akcja ratunkowa policjantów w Dobrym Mieście: reanimacja mężczyzny podczas zgłaszania kradzież
Akcja ratunkowa policjantów w Dobrym Mieście: reanimacja mężczyzny podczas zgłaszania kradzież