fbpx
-4 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Były komendant miejski pracownikiem UWM-u

reklama

Andrzej Góźdź podał się do dymisji po zatrzymaniu policjantów kryminalnych z olsztyńskiej komendy. Od niedawna znów jest czynny zawodowo – tym razem już nie w policyjnych szeregach, ale na olsztyńskim uniwersytecie.

Zespół kontroli wewnętrznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zyskał nowego pracownika. W konkursie na głównego specjalistę tej komórki został wyłoniony Andrzej Góźdź, który do wiosny tego roku sprawował funkcję komendanta miejskiego policji w Olsztynie.

Po kilku miesiącach przerwy były szef funkcjonariuszy z Olsztyna wrócił do pracy. Na uniwersytecie, działając w zespole kontroli wewnętrznej, Andrzej Góźdź będzie się zajmował m.in. przeprowadzaniem okresowych kontroli oraz doraźnych na zlecenie rektora w jednostkach uczelni pod kątem dyscypliny finansowej, przestrzegania prawa czy gospodarowania mieniem placówki. Do zadań zespołu będzie należało także ustalanie przyczyn wykrytych nieprawidłowości i ich likwidowanie.

Czytaj też:  Fizjoterapeuta: coraz więcej Polaków zmaga się z bólem kręgosłupa
reklama

Przypomnijmy – Andrzej Góźdź do kwietnia tego roku piastował urząd komendanta miejskiego policji w Olsztynie. Po zatrzymaniu kryminalnych z olsztyńskiej komendy, podejrzanych o przekroczenie uprawnień i zmuszanie przemocą do składania zeznań, złożył raport o odejściu ze stanowiska na ręce ówczesnego komendanta wojewódzkiego. Jak podkreślał wtedy odchodzący ze stanowiska Góźdź, decyzja o dymisji wynikała z jego poczucia moralnej odpowiedzialności za całą aferę, a nie z jakichkolwiek zewnętrznych nacisków.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama