fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

8.3 C
Olsztyn
czwartek, 9 kwietnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Czy Agent Tomek zaczyna „sypać”? Superwizjer TVN nagrał program o mieszkańcu Olsztyna

reklama
Koronawirus raport na żywo z Olsztyna i woj. warminsko-mazurskiego RAPORT

Jeden z bohaterów afery Helpera, mieszkający w Olsztynie słynny agent CBA zaczyna publicznie opowiadać o swojej pracy operacyjnej. Czy to zemsta za prokuratorskie śledztwo? 

Tak program zapowiadają twórcy Superwizjera: – To była najdroższa i jedna z najbardziej spektakularnych operacji specjalnych CBA. Tomasz K., czyli słynny agent Tomek miał znaleźć dowody na to, że ekskluzywna willa w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, a osoba wpisana jako właściciel to jedynie słup pomagający ukryć rzekomy, wielki majątek prezydenckiej pary.
Wielokrotnie na naszej antenie podważaliśmy fachowość jego pracy i wiarygodność ustaleń, jakie poczynił. Teraz, ponad 10 lat po zakończeniu operacji Tomasz Kaczmarek po raz pierwszy opowiada o jej szczegółach. Kto wydawał mu polecenia? Zapraszamy na premierowy reportaż Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego pt. „Spowiedź Agenta Tomka” już w sobotę 25 stycznia o 20:00 w TVN24.

reklama

Przypomnijmy. Prokuratura Regionalna w Białymstoku poinformowała, że Tomasz K., znany jako „agent Tomek”, musiał wpłacić pół miliona zł kaucji i nałożono na niego zakaz opuszczania kraju. Prokuratura postawiła mu sześć zarzutów, w tym pranie brudnych pieniędzy.

Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń poinformował, że Tomasz K. w związku z przedstawionymi mu zarzutami wpłacił 500 tys. zł. poręczenia majątkowego. Dodatkowo prokuratura nałożyła na niego zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu i zastosowała dozór policyjny.

15 listopada Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedstawiła byłemu posłowi i byłemu agentowi CBA znanemu jako „agent Tomek” sześć zarzutów. Dotyczą one m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w łącznej kwocie około 10 mln zł oraz oszustwa w związku z nienależnym przyznaniem dotacji w kwocie ponad 39 mln zł, a także przestępstwa prania pieniędzy w kwocie 2 mln zł.

Zarzuty dla Tomasza K. wiążą się z jego działalnością w Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego Helper, które w Olsztynie i kilku innych gminach regionu prowadziło środowiskowe domy pomocy. Stowarzyszenie prowadziła Katarzyna K., żona „agenta Tomka”, a gdy ona wycofała się z kierowania Helperem, jej obowiązki przejął Tomasz K.

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Potrzebujesz komputerowych akcesoriów do pracy zdalnej? SL Computer działa w Olsztynie

Niemal z dnia na dzień mieszkania i domy wielu olsztyniaków zamieniły się w biura czy wręcz centra dowodzenia przeróżnych firm. W zadbaniu o odpowiedni...

Konopne chmury przyłączają się do walki z koronawirusem

„Drodzy mieszkańcy Olsztyna, z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, w pełni popieram inicjatywę pozostania w domu na czas zagrożenia epidemicznego i wychodzę naprzeciwko waszym...

Konkurs