Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
6 C
Olsztyn
sobota, 22 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

WOŚP w Olsztynie znów rekordowy

reklama

Ponad 574 tys. złotych – to kwota która widniała na wielkoorkiestrowym liczniku o północy z niedzieli na poniedziałek. Dzięki ofiarności mieszkańców, stolica regionu kolejny rok z rzędu pobiła rekord.

„Wiatr w żagle – to hasło tegorocznego, 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I olsztynianie bez wątpienia ten wiatr w żagle złapali. Potwierdza to rozmach finałowych wydarzeń oraz kwota, jaką do tej pory udało się zgromadzić na koncie olsztyńskiego sztabu.

– To był niezwykły finał – przyznają organizatorzy WOŚP w Olsztynie. – Podczas tego finału, jak nigdy, jeszcze mocniej w nas się ugruntowało, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. Byliście mali, duzi, młodzi, starsi, mieliście dwie lub cztery łapy. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom i Wolontariuszkom, którzy cały ten dzień zbierali do puszek dla jednego wspólnego celu!

reklama

Koncerty, pokazy, przejażdżki, zajęcia sportowe – tylko niewielki wycinek wydarzeń, jakie odbywały się w naszym mieście także przez kilka dni poprzedzających dwudniowy finał akcji. Przy okazji licytacji swojego nabywcę – za pięć tys. złotych – znalazła przekazana przez prezydenta Olsztyna koszulka reprezentanta Polski w piłce nożnej, Roberta Lewandowskiego.

– Dzielimy się dobrem, bo ono jest w nas, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest magicznym impulsem, który je uwalnia, wskazując cel, jakim są najbardziej potrzebujący i najsłabsi – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – I za to kochamy Orkiestrę! Za bezpretensjonalność, uczciwość, transparentność działań, za wielopokoleniowy charakter. Dzięki Orkiestrze starzy czują się młodymi, a młodzi dojrzałymi.

Kwota zebrana do końca olsztyńskiego finału nie jest na pewno ostateczną. Trwają bowiem jeszcze licytacje w Internecie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – tradycyjnie już – podaje całkowitą zebraną sumę na początku marca.

reklama

luty, 2020

22LUT15:00Sylwia Lipka ♬ Wbrew Pozorom Tour ♬ OlsztynOlsztyn CEIK, Parkowa 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X