Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1.2 C
Olsztyn
czwartek, 12 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Groził śmiercią prezydentowi Grzymowiczowi. Teraz pracuje w pizzerii

reklama

Sąd rejonowy w Olsztynie do 10 grudnia odroczył we wtorek proces dotyczący gróźb internauty kierowanych pod adresem prezydenta tego miasta Piotra Grzymowicza. Do zdarzenia doszło dzień po zabójstwie Pawła Adamowicza, Grzymowiczwi przydzielono wówczas policyjną ochronę.

Piotrowi Grzymowiczowi śmiercią groził 24-letni wówczas Sergiusz P. z Olsztyna. Agresywny wpis P. zamieścił na forum internetowym lokalnej gazety. Działo się to dzień po zabójstwie Pawła Adamowicza. P. napisał m.in., że prezydent Olsztyna powinien być następny.

Prezydent Olsztyna otrzymał wówczas policyjną ochronę, ponieważ – w ocenie policji – groźby, które padły wobec niego, były realne.

reklama

Sergiusza P. namierzyli i zatrzymali policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego mieszkańca Olsztyna ujawniono prawie 400 g marihuany.

Proces Sergiusza P. rozpoczął się wiosną. Chłopak przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył impulsem i brakiem namysłu, kilka razy przeprosił Grzymowicza w jego obecności. Ponieważ sąd zdecydował o mediacjach Sergiusz P. uzgodnił z pełnomocnikiem Grzymowicza, że wpłaci na cel charytatywny 2 tys. zł i przeprosi go personalnie na łamach gazety, na której forum internetowym mu groził.

We wtorek przed sądem Sergiusz P. poinformował, że wpłacił pieniądze na wskazany cel ale nie przeprosił Grzymowicza na łamach gazety. Argumentował, że koszt takiego ogłoszenia wynosi 5,7 tys. zł, co znacznie przekracza jego możliwości finansowe. Pełnomocnik Grzymowicza, który telefonicznie rozmawiał z prezydentem Olsztyna powiedział, że Grzymowicz jest gotów zrezygnować z tej formy, że Sergiusz P. może zamieścić stosowny anons tylko w internecie.

Sąd zdecydował, że Grzymowicz o swojej decyzji musi poinformować sąd pisemnie i z tego powodu przerwał rozprawę do 10 grudnia.

Sergiusz P. w związku z groźbami pod adresem Grzymowicza przez 3 miesiące był aresztowany. Teraz pracuje w pizzerii, odpowiada z wolnej stopy. Przesłuchiwany we wtorek przez sąd ojciec oskarżonego zapewnił sąd, że sprawa ta odmieniła jego syna na lepsze. „Dostał w kość ale pewne rzeczy przemyślał, bardzo żałuje tego, co się stało” – mówił w sądzie ojciec Sergiusza P.

reklama

grudzień, 2019

15GRU01:30Red Rebel Brigade Olsztyn

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X