fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 13 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Groził śmiercią prezydentowi Grzymowiczowi. Teraz pracuje w pizzerii

Sąd rejonowy w Olsztynie do 10 grudnia odroczył we wtorek proces dotyczący gróźb internauty kierowanych pod adresem prezydenta tego miasta Piotra Grzymowicza. Do zdarzenia doszło dzień po zabójstwie Pawła Adamowicza, Grzymowiczwi przydzielono wówczas policyjną ochronę.

Piotrowi Grzymowiczowi śmiercią groził 24-letni wówczas Sergiusz P. z Olsztyna. Agresywny wpis P. zamieścił na forum internetowym lokalnej gazety. Działo się to dzień po zabójstwie Pawła Adamowicza. P. napisał m.in., że prezydent Olsztyna powinien być następny.

Prezydent Olsztyna otrzymał wówczas policyjną ochronę, ponieważ – w ocenie policji – groźby, które padły wobec niego, były realne.

Sergiusza P. namierzyli i zatrzymali policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Dodatkowo w mieszkaniu zatrzymanego mieszkańca Olsztyna ujawniono prawie 400 g marihuany.

Proces Sergiusza P. rozpoczął się wiosną. Chłopak przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył impulsem i brakiem namysłu, kilka razy przeprosił Grzymowicza w jego obecności. Ponieważ sąd zdecydował o mediacjach Sergiusz P. uzgodnił z pełnomocnikiem Grzymowicza, że wpłaci na cel charytatywny 2 tys. zł i przeprosi go personalnie na łamach gazety, na której forum internetowym mu groził.

We wtorek przed sądem Sergiusz P. poinformował, że wpłacił pieniądze na wskazany cel ale nie przeprosił Grzymowicza na łamach gazety. Argumentował, że koszt takiego ogłoszenia wynosi 5,7 tys. zł, co znacznie przekracza jego możliwości finansowe. Pełnomocnik Grzymowicza, który telefonicznie rozmawiał z prezydentem Olsztyna powiedział, że Grzymowicz jest gotów zrezygnować z tej formy, że Sergiusz P. może zamieścić stosowny anons tylko w internecie.

Sąd zdecydował, że Grzymowicz o swojej decyzji musi poinformować sąd pisemnie i z tego powodu przerwał rozprawę do 10 grudnia.

Sergiusz P. w związku z groźbami pod adresem Grzymowicza przez 3 miesiące był aresztowany. Teraz pracuje w pizzerii, odpowiada z wolnej stopy. Przesłuchiwany we wtorek przez sąd ojciec oskarżonego zapewnił sąd, że sprawa ta odmieniła jego syna na lepsze. „Dostał w kość ale pewne rzeczy przemyślał, bardzo żałuje tego, co się stało” – mówił w sądzie ojciec Sergiusza P.

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...