fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Wezwał patrol jako wsparcie… w piciu

Wiadomości Wezwał patrol jako wsparcie... w piciu

Mandat karny za bezpodstawne wezwanie policji to efekt interwencji miejskich policjantów w mieszkaniu 62-letniego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna zadzwonił pod numer 112, informując, że potrzebuje pomocy. 

W sobotę tuż przed godz. 19 olsztyńscy policjanci dostali zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta, który prosił o wsparcie policji. Aby to potwierdzić, na miejsce wysłany został patrol. Jak się okazało, zgłaszającemu nie działa się jednak żadna krzywda. 62-latek wyjaśnił funkcjonariuszom, że potrzebował wsparcia w… wypiciu nalewki.

Za bezpodstawne wezwanie policji 62-latek został ukarany przez policjantów mandatem. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu i trafił na izbę wytrzeźwień.

Pamiętajmy: każde takie bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu czy też wprowadzenie w błąd instytucji użyteczności publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym – podkreślają funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

8 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


8 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

8
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x