Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
czwartek, 16 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Strażak ochotnik zatrzymany za podpalenia

reklama

Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o dokonanie kilku podpaleń w Napiwodzie, gmina Nidzica. Zatrzymany należy do Ochotniczej Straży Pożarnej – poinformowała w piątek sierżant Alicja Pepłowska z nidzickiej policji.

Sierż. Pepłowska powiedziała, że pod koniec października w Napiwodzie jednej nocy spłonęły trzy auta osobowe. Doszło również do podpalenia altanki budowanej w czynie społecznym przez mieszkańców miejscowości. Policjantom, dzięki działaniom operacyjnym, udało się złapać podejrzanego.

„Zatrzymany 22-letni mieszkaniec gminy Nidzica to członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Nigdy jednak nie brał udziału w żadnej akcji gaśniczej” – zaznaczyła policjantka.

reklama

Dodała, że podejrzany przyznał się nie tylko do podpaleń aut i altanki, ale także do dwóch wcześniejszych pożarów – w kwietniu i lipcu – w tej samej miejscowości. Straty sięgają ponad 33 tys. zł. „W trakcie składania obszernych wyjaśnień oświadczył, że wiedział, co robi, a podpaleń dokonywał przy użyciu benzyny” – dodała sierż. Pepłowska.

22-latek wskazał miejsca, w których podłożył ogień i ujawnił, gdzie trzymał substancje łatwopalne wykorzystywane do podkładania ognia. Zeznał, że po podpaleniu samochodów z oddali patrzył na akcję gaśniczą, w której brali udział jego koledzy z OSP.

Mężczyzna jest pod dozorem policji, ma też zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania mu paszportu. Za zniszczenie mienia 22-latkowi grozi od trzech do pięciu lat więzienia.

reklama

styczeń, 2020

19STY11:00Rodzinne kolędowanie - koncert rodzinnyFilharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X