Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
niedziela, 15 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Nauczyciele zostali sami bez wsparcia lokalnej władzy

reklama

ZNP zaproponował przyspieszenie o trzy miesiące wypłaty podwyżek w oświacie. Władze dużych miast nie biorą jednak tego pod uwagę – pisze we wtorek „Dziennik Gazeta Prawna”.

Gazeta podaje, że pomysł związkowców miał na celu sprawdzić, jak w rzeczywistości wygląda wsparcie lokalnych władz dla nauczycieli. Szczególnie, że jest on w pełni legalny i nie naraża dyrektorów placówek na kłopoty z regionalnymi izbami obrachunkowymi.

„Rząd określa tylko minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego. Samorządy – jeśli je na to stać – mogą płacić więcej. Czyli również uruchomić podwyżki już w czerwcu” – czytamy.

reklama

Z sondy gazeta wynika, że duże miasta, także te, które jednoznacznie deklarowały wsparcie dla nauczycieli, nie zdecydowały się na taki krok.

„Nie będzie podwyżek od czerwca, ponieważ MEN nie dało nam na to pieniędzy. Ale równocześnie wszystkie środki, jakie są przeznaczone na pensje pedagogów, zostają w budżetach szkół” – zapewniła w rozmowie z „DGP” Katarzyna Pienkowska ze stołecznego ratusza. Podobnie jest w Gdańsku, Poznaniu, Białymstoku czy w Olsztynie.

reklama

grudzień, 2019

17GRU(GRU 17)19:00Kamikaze Night w Beretta Pub!Beretta Pub, Kołłątaja 22

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X