Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
2 C
Olsztyn
piątek, 6 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Strajkujący nauczyciele z Olsztyna: – Trwamy przy strajku i nie klasyfikujemy uczniów

reklama

Strajkujący nauczyciele z Olsztyna trwają przy strajku i nie będą klasyfikować uczniów – taką decyzję podjął Międzyszkolny Komitet Strajkowy. Według ZNP, w Olsztynie strajkuje nadal 47 szkół i 2 przedszkola.

Wiceszef warmińsko-mazurskiego oddziału ZNP Tomasz Branicki podkreślił, że po wtorkowym posiedzeniu Międzyszkolny Komitet Strajkowy w Olsztynie postanowił nadal powstrzymywać się od wykonywania obowiązków, łącznie z klasyfikacją. Jak dodał, w Olsztynie na 68 placówek oświatowych nadal strajkuje 47 szkół i dwa przedszkola.

W oświadczeniu opublikowanym w środę na stronach oddziału ZNP w Olsztynie, Międzyszkolny Komitet Strajkowy w Olsztynie obradujący we wtorek wskazał, że „chce się przeciwstawić opinii, jakoby uczyniliśmy uczniów zakładnikami własnych roszczeń”.

reklama

„Nasi uczniowie nie są, a co ważniejsze, nie czują się naszymi zakładnikami! Chcemy uczestniczyć w dyskusji nad kształtem szkoły polskiej. Chcemy, by społeczeństwo zrozumiało, że najważniejsze w szkole nie jest to, że odbyły się egzaminy, tylko że kilka milionów uczniów cały czas pozostaje w domach” – głosi oświadczenie.

Strajkujący nauczyciele wskazują, że „przedszkola i szkoły nie pracują i nie jest sukcesem rządu przeprowadzenie egzaminów, które można było zorganizować z udziałem niestrajkujących nauczycieli i siłami społecznymi”.

Jak dodają strajkujący nauczyciele, „szkoła nie jest po to, by wytwarzać świadectwa i dyplomy”. „Chcemy wrócić pod tablicę, ale nie na warunkach, jakie dyktuje rząd” – podkreślili.

reklama

grudzień, 2019

14GRU13:00XI WARMIŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY / DZIEŃ 3Starówka Olsztyn, stare miastoKategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Imprezy,Koncerty,Kulinarne,Muzyka,Rozrywka,Wydarzenia miejskie

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoPAP
reklama

12 KOMENTARZE

 1. Nauczyciele pokazali młodzieży co to jest postawa roszczeniowa. Bez względu na dobro innych (uczniów i rodziców) domagają się więcej pieniędzy. Dzieci się nauczyły, że jak się chce więcej $ to się nie przychodzi do pracy i się wymaga od innych więcej, ale nie oferując nic w zamian. Klasyczna postawa roszczeniowa – mi się należy więc dajcie.

  Może nauczyciel strajkujący pokaże nam PIT od pracodawcy, bo co nas opinie publiczną obchodzi płaca zasadnicza? Na PIT już nie ma tak biednie, jak to krzyczycie, są dodatki, stażowe, 13, wychowawcze i itd – za 10 miesięcy pracy. Szanujcie uczniów i rodziców, to może oni będą szanowali Was. Obecnie dla mnie jak i dla większości społeczeństwa, które myśli racjonalnie zrobiliście sobie wielką krzywdę taką formą strajku, tak marnymi argumentami i przede wszystkim wykorzystaliście dzieci do tego. W przepiękny sposób zostaliście wmanewrowani w politykę przez ludzi, którzy jak pokazały ostatnie wybory parlamentarne, na polityce się nie znają!

 2. Czemu może uczniów nikt się nie pyta o zdanie co powinno się zmienić sam jestem uczniem i nie chcę nadrabiać ich dni strajku w wakacje KONSEKWENCJE swoich czynów powinni ponosić nauczyciele a nie my uczniowie!!!!!

  1
  1
 3. Do pracy Koledzy Nauczyciele. Ruszcie się do pracy. Przeciąganie strajku nie daje już efektu. Jesteście wykorzystywani do obalenia rządu.

  1
  1
 4. Szkoda w tym wszystkim tylko dzieci, a nauczycielom to sie w glowach poprzewracalo. Nie zarabiaja tak malo biorac pod uwage ilosc godzin. Sa ludzie co zarabiaja naprawde malo i nie w glowie im strajki..

  6
  4
 5. Nauczycielom to juz w glowach sie poprzewracalo. Maja dwa miesiace wakacji mogli strajkowac nie krzywdzac dzieci. No ale coz nie rząd ucierpi na waszym smiesznym strajku tylko nie winne dzieciaki.

  4
  2
 6. Nauczyciele weźcie się do pracy a jak nie to zapraszam do pracy w supermarketach, od razu Wam przejdzie, tam też pracują ludzie po studiach.

  5
  2
 7. A ja mam nadzieję, że wszystkichpseudo nauczucieli, uniemożliwiających młodzieży przystąpienie do matur już niedługo zwolnią. 👎W handlu brakuje ludzi do pracy!

  14
  5
   • lidl – jeśli strajkujesz, zamiast pracować z dziećmi czy młodzieżą, która traci bo wzięłaś ich za zakładników, to nawet do handlu nie powinni cię wziąć. Tam potrzeba uczciwych ludzi, którzy nie oszukują swojego pracodawcy. A twoim jest obecnie rząd i rodzice, to oni ci płacą.

    1
    1
 8. Przykro mi , że nauczyciele nie sa doceniani u nas w kraju. Ale niestety przykro mi , że przez strajk większość maturzystów zostanie pozbawiona szansy na dostanie sie na wymarzone studia.

  8
  4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Znany celebryta będzie walczył na Gali MMA w Olsztynie! Czy przegra?

Pochodzący z Olsztyna zawodnik 13 grudnia wystąpi na gali Celtic Gladiator w Olsztynie! Bilety dostępne na: KupBilecik.pl Dla Alana Kwiecińskiego (27 l.) będzie to czwarta walka,...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X