Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
środa, 21 Sierpień, 2019
13.1 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

sierpień, 2019

30SIE18:0021:00Roundnet na plaży - wakacyjny mini turniejPlaża Miejska Olsztyn, Plaża Miejska

Pokaż więcej wydarzeń

Felieton: Ratujmy Stomil!

reklama

Stomil Olsztyn zaczyna wchodzić do legendy polskiej piłki nożnej. Niestety nie czyni tego wynikami sportowymi, efektowną grą, zwycięstwami, świetną pracą z młodzieżą, pięknym stadionem, funkcjonalną i bogatą bazą szkoleniową, perfekcyjną organizacją klubu. Nasz Klub staje się symbolem walki o życie, w której po jednej stronie stoją zjednoczeni zawodnicy, działacze, trenerzy, a przede wszystkim kibice, a po drugiej stronie mamy Prezydenta Piotra Grzymowicza, któremu chyba sprawia przyjemność, gdy widzi Stomil sponiewierany, na kolanach, całkowicie zależny od Jego łaski.

Prezydent ponosi pełną odpowiedzialność za organizacyjno-finansową sytuację Stomilu. Osobiście oraz przez swoich przedstawicieli w Radzie Nadzorczej i Zarządzie. Powiedzmy sobie kolejną oczywistość: wszystkie kluby funkcjonujące w rozgrywkach ekstraklasy, pierwszej czy drugiej ligi (a w niższych klasach jest to też niemal reguła) korzystają wprost z pieniędzy pochodzących z budżetów swoich miast. Nasi konkurenci otrzymują regularnie z kas miejskich od kilku do kilkunastu milionów złotych rocznie. W Olsztynie Prezydent Piotr Grzymowicz twierdzi, że pieniędzy na piłkę nie ma (i nie będzie), a jeżeli już zostanie przyciśnięty do ściany, to znajduje (?) kwotę, która jest tylko plastrem na złamaną kość. Ciekawe, że nikt w Olsztynie nie kwestionuje potrzeby wydawania budżetowych pieniędzy na teatr, dom kultury, dopłaty do komunikacji miejskiej.
Warto pamiętać, że to dzięki postawie kibiców i bezwzględnemu stanowisku PZPN ruiny stadionu przy al. Piłsudskiego zostały zaopatrzone w sztuczne oświetlenie i podgrzewaną murawę.

Po zakończeniu rundy jesiennej zaczął się kolejny kryzys – w kasie klubu zamiast gotówki przybywało wezwań do zapłaty, zawodnicy się rozjeżdżali po Polsce, PZPN odbiera punkty i grozi odebraniem licencji, Prezes Klubu składa rezygnację. Prezydent stwierdza, że pieniędzy nie da. Czarna rozpacz. Jednak legenda Stomilu żyje. Pojawia się nadzieja w postaci Michała Brańskiego, któremu udało się nakłonić Prezydenta Piotra Grzymowicza do łaskawego wyrażenia zgody, aby znany biznesmen udzielił Stomilowi kilkuset tysięcy złotych pożyczki. Pieniądze pozwoliły na prowadzenie rozgrywek. Wszystkie problemy jednak pozostały.

reklama

Co dalej z naszym Stomilem, pytają tysiące kibiców? Jestem pewien, że sportowo poradzimy sobie. Piłkarze, trenerzy, działacze wielokrotnie pokazali, że potrafią wychodzić z sytuacji wręcz beznadziejnych. Głównym problemem klubu był i jest Prezydent Piotr Grzymowicz. Od jego decyzji zależy, czy inwestorzy zdecydują się zainwestować w klub. On zadecyduje, czy nadal chce nad klubem sprawować kontrolę, a jednocześnie nie finansować jego działalności, a nawet uniemożliwiać rozwój finansowany bez jego udziału.
Musimy twardo domagać się od Prezydenta Piotra Grzymowicza, aby przestał zadręczać nas, Stomilowców, i zapewnił minimum konieczne do funkcjonowania Klubu – jednej z nielicznych rozpoznawalnych w Polsce olsztyńskich marek.

Autor: Jerzy Szmit

reklama
reklama

3 KOMENTARZE

 1. Autor tego tekstu niech się przymknie i nie pisze takich tekstów. Panie Szmit byłeś też prezesem Stomilu co żeś wtedy uczynił by klub nie miał takiej sytuacji jak dziś ?

  1
  2
 2. Najlepiej pisać, że to władza zła. Ciekawe , czy jakaś sekcja , albo klub dostaje od miasta tyle $$ co Stomil ?

  Najlepsze jest to, że kibice niby tacy uczynni…a wywieszają jakieś transparenty na meczach, za które potem kary trzeba płacić.

  Rozwiązać, spuścić do okręgówki i zacząć od początku

  1
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

sierpień, 2019

19SIE(SIE 19)10:00Autobus Kultury na Jarotach

21SIE(SIE 21)21:00Impreza w rytmach RETROHookah club, ul. Hugona Kołłątaja 1

21SIE(SIE 21)21:00Z Gitarą Wśród LudziCarpenter Inn Irish Pub, Stare Miasto 3

22SIE12:00Otwarcie Shisha Baru Na Plaży MiejskiejShisha Bar Plaża Miejska, Kapitańska 7

22SIE16:00Warsztaty robienia wachlarzyMiasto Olsztyn, Plac Jana Pawła II 1

22SIE17:00Eksponat OLA 2: Pamiątki Sierpnia 1914Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów, Knosały

22SIE17:00W kontakcie ze sobą - cykl warsztatów rozwoju osobistego

22SIE(SIE 22)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

22SIE(SIE 22)17:00Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych 2019Olsztyn Stare Miasto

22SIE18:00Spotkanie W Rytm SercaTwórcze Centrum Rozwoju Osobistego Alchemia, Ul. Staromiejska 13/4

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Olsztyński klub dowiezie was na imprezę… limuzyną

O olsztyńskiej starówce zrobiło się głośno! Kasia, Zosia, Marcin, czy Michał. Nikt nie zna imienia nowej gwiazdy... … bo nową gwiazdą może być każdy. Dzięki...

Zadbaj o słuch z olsztyńską firmą Auris

Z naukowego punktu widzenia jest to zmysł umożliwiający nam odbieranie fal dźwiękowych. Ułatwia nam komunikację, ułatwia poznanie otoczenia. Pozwala usłyszeć nadjeżdżające auto na ulicy,...

RABATOL.PL

X