14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

W olsztyńskim szpitalu nie działa USG na porodówce? Skarżą się pacjentki i lekarze

Strona główna Wiadomości W olsztyńskim szpitalu nie działa USG na porodówce? Skarżą się pacjentki i...
reklama

Pacjentki w ciąży i lekarze ze szpitala wojewódzkiego skarżą się, że w placówce od dłuższego czasu nie działa aparatura USG. Rzecznik szpitala uspokaja tłumacząc, że to tylko awaria i trwa procedura kupna nowego sprzętu. Jednak nie wyjaśnił, jak długo będzie trzeba czekać na nową aparaturę.

Niepokojące informacje dotarły do nas ze szpitala wojewódzkiego. Wiadomość wysłała jedna z czytelniczek (na adres [email protected]), która leży na oddziale ginekologiczno-położniczym, gdzie są odsyłane najcięższe przypadki z całego województwa. Czytelniczka zasugerowała, że w placówce nie działa aparatura USG.
Dziś zostały na przykład odwołane wszystkie badania pacjentek, bo po prostu nie ma na czym ich zrobić i nie wiadomo kiedy zostaną zrobione.
Dodała, że nawet lekarze są załamani, ale nic nie mogą zrobić. Nasuwa się pytanie co teraz? W rozmowie z nami stwierdziła, że ta sytuacja to absurd.
Przecież są kobiety, których dzieci mają groźne schorzenia i przez niedziałające usg może dojść do tragedii – dodaje.
Przesłała nam również skan badania. Napisane jest tam, że „pełna ocena morfologii płodu, a w szczególności serca, niemożliwa ze względu na jakość aparatu USG (stary monitor komputerowy zastępujący zepsuty monitor USG!!!)”.

reklama

Co na to szpital? Przemysław Prais, rzecznik szpitala stwierdził, że awaria była chwilowa i została naprawiona.
W odpowiedzi na poniższego maila uprzejmie informuję, że w dziś (18 lutego 2019 r.) w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie doszło do awarii aparatu USG, wskutek czego przez krótki czas nie były wykonywane badania. Informuję też, że sprzęt został już naprawiony i działa normalnie, a pacjentki są diagnozowane zgodnie z potrzebami. Trwa także procedura kupna nowego aparatu – tłumaczy rzecznik.
Niestety, nie odpowiedział jak długo trzeba będzie czekać na nowy sprzęt.
Co więcej, druga czytelniczka twierdzi, że problem z aparaturą USG jest notoryczny.
Jestem w ósmym miesiącu ciąży bliźniaczej wysokiego ryzyka i za każdym razem słyszę, że mają zły sprzęt, by dobrze zbadać moje dzieci. Jedna pani doktor powiedziała, cytuję: „gó#no sprawdzę na 100-letnim sprzęcie”.

Kobieta nie leży na oddziale, ale przychodzi na wyznaczone terminy badań. Także przesłała nam skan wyników jednego z nich. Możemy tam przeczytać, że „uszkodzony monitor (zastąpiony starym monitorem od komputera Flexscan L367) uniemożliwia obrazowanie i rozpoznanie ew. wad u płodów”.

Ponownie zwróciliśmy się do rzecznika z pytaniem czy aparatura USG nie działała przez dłuższy okres czasu, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

reklama
reklama

8 KOMENTARZE

  1. Jakby mi lekarz powiedział że nie może sprawdzić czy moje dziecko /dzieci nie może być dokładnie zbadane na tej aparaturze to bym poszła gdzie indziej a nie regularnie przychodziła na badania.

  2. Taaaa… We wrześniu na badaniu u mojej koleżanki odpadła obudowa od aparatu USG … Głośno huknęła o podłogę, na co lekarz „No widzi pani? Jak my mamy na takim sprzęcie was badać?”. Totalna porażka.
    Już nie wspomnę, że idąc z dzieckiem do szpitala na dłuższe badania w laboratorium dowiedziałam się, że nie ma dziecka gdzie przewinąć, a w łazienkach nigdzie nie było mydła :/

  3. Taaaa… We wrześniu na badaniu u mojej koleżanki odpadła obudowa od aparatu USG … Głośno huknęła o podłogę, na co lekarz „No widzi pani? Jak my mamy na takim sprzęcie was badać?”. Totalna porażka.
    Już nie wspomnę, że idąc z dzieckiem do szpitala na dłuższe badania w laboratorium dowiedziałam się, że nie ma dziewka gdzie przewinąć, a w łazienkach nigdzie nie było mydła :/

  4. W lipcu był na badaniu podobny opis jakość sprzętu nie pozwala na dokładna ocenę ewentualnych wad plodu wiec to nie jest problem ktory powstał teraz

  5. Już 2 lata temu był taki problem, faktycznie placówka do której odsylsne są wszystkie zagrożone ciąże, a sprzęt poniżej godności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma