1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rekordowe odszkodowanie dla olsztynianina za wielomiesięczny areszt

WiadomościRekordowe odszkodowanie dla olsztynianina za wielomiesięczny areszt

Rekordowe zadośćuczynienie i odszkodowanie dla byłego Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie! Prawie 2 miliony złotych przyznał Sąd Apelacyjny w Białymstoku Zenonowi Procykowi za wielomiesięczny areszt.

reklama

Przypomnijmy. Zenon Procyk został aresztowany kilkanaście lat temu. Nagonkę na niego w mediach rozpętała kilka miesięcy wcześniej obecna senator Lidia Staroń. Prezes prosto ze swojego gabinetu trafił do aresztu z ponad stu zarzutami.

Procyk blisko 15 lat walczył o oczyszczenie swojego dobrego imienia. W końcu doczekał się. Po uniewinnieniu przyszła kolej na zadośćuczynienie.

reklama

Kilka miesięcy temu olsztyński sąd przyznał mu 600 tysięcy zadośćuczynienia i odszkodowania. Białostocki Sąd Apelacyjny podwyższył kwotę trzy razy.
Wielu tak wysoka kwota może szokować. Warto przypomnieć, że następca Procyka na funkcji prezesa Pojezierza zarabia średnio 50 tysięcy miesięcznie!

Senator Lidia Staroń jednak nieskuteczna? Dalszy ciąg kontrowersji wokół SM „Jaroty”

Trudno pominąć spekulacje dotyczące ewentualnych odszkodowań od osób, które oskarżały Procyka o przestępstwa. W tym przede wszystkim senator Lidii Staroń. Były prezes Pojezierza był pomawiany w setkach publikacji prasowych, radiowych i telewizyjnych.

reklama

Źródło: Taki jest Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stan faktyczny
23 lutego 2019 11:31

Nie L. Staroń, a prokuratura uznała materiały dowodowe za wystarczające do postawienia 100 zarzutów Procykowi! Potem nie L. Staroń, a sąd umieścić kazał Procyka w areszcie! Każdy obywatel ma obowiązek zgłosić do organów ścigania podejrzenie naruszenia prawa! Organy ścigania dalej rzecz badając czynią swoje. O sądach w RP niestety różnie można nadal mówić.
To, że został uniewinniony świadczy o tym, że widocznie dowody były niezbyt przekonywujące. Może część dokumentów spółdzielni znikła, np. wraz z dymem, np. pomiędzy Olsztynem a Biskupcem? Zakładając rzetelność orzekania. Natomiast czy faktycznie nie popełnił zarzucanych czynów to oddzielna kwestia.

Stan faktyczny
23 lutego 2019 11:14

Nie L. Staroń, a prokuratura uznała materiały dowodowe za wystarczające do postawienia 100 zarzutów Procykowi! Potem nie L, Staroń, a sąd umieścić kazał Procyka w areszcie! Każdy obywatel ma obowiązek zgłosić do organów ścigania podejrzenie naruszenia prawa! Organy ścigania dalej rzecz badają o czynią swoje. O sądach w RP niestety różnie można nadal mówić.
To, ze został uniewinniony świadczy o tym, że widocznie dowody były niezbyt przekonywujące. Może część dokumentów spółdzielni znikła, np. wraz z dymem, np. pomiędzy Olsztynem a Biskupcem? Zakładając rzetelność orzekania. Natomiast czy faktycznie nie popełnił zarzucanych czynów to oddzielna kwestia.

Popularne
Senator Lidia Staroń jednak nieskuteczna? Dalszy ciąg kontrowersji wokół SM „Jaroty”