19 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Barczewski szpital otrzymał 18 nowoczesnych respiratorów

OlsztynBarczewski szpital otrzymał 18 nowoczesnych respiratorów

W ostatnich dniach Centrum Świadczeń Zdrowotnych w Barczewie otrzymało 18 nowoczesnych respiratorów, które zostały przekazane przez wojewodę warmińsko-mazurskiego. To istotne wsparcie dla szpitala, który od kwietnia tego roku należy do struktur Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście.

reklama

Szpital w Barczewie, który wcześniej funkcjonował jako ośrodek opieki paliatywnej pod egidą Zakonu Kawalerów Maltańskich, obecnie przeżywa etap modernizacji i rozbudowy swoich usług. Współpraca z wojewodą Radosławem Królem przyniosła owoce w postaci donacyjnego sprzętu medycznego o wartości 770 tys. zł z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Andrzej Abako, starosta olsztyński, podkreśla determinację w dalszych działaniach mających na celu poprawę warunków i dostępu do usług medycznych dla mieszkańców Barczewa i okolic. Wśród przekazanego wyposażenia, oprócz respiratorów, znalazły się również artykuły tekstylne, które mają zwiększyć komfort pacjentów.

Stary sprzęt, który do tej pory był wykorzystywany w Barczewie, znajdzie swoje drugie życie na Ukrainie, wspierając tamtejszy sektor zdrowia w Rejonie Riwieńskim.

reklama

Odbiór sprzętu uświetnił oficjalny akt przekazania, który miał miejsce 22 maja. W ceremonii uczestniczyli wojewoda, starosta, burmistrz Barczewa Grzegorz Matłoka wraz ze swoją zastępczynią oraz lokalni radni i dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Wojewoda warmińsko-mazurski w swojej wypowiedzi zaznaczył, iż zdrowie mieszkańców jest priorytetem dla powiatu i powinna rządzić tym zasada kooperacji, a nie konkurencji.

Zwiększenie dostępności miejsc oraz zakresu oferowanych świadczeń jest kolejnym krokiem na drodze rozwoju placówki, które ma się przełożyć na potencjalne wprowadzenie usług diagnostyki rentgenowskiej i rehabilitacji. Planowane inwestycje infrastrukturalne, jak budowa podjazdu dla wózków, wymagają zewnętrznego finansowania oraz strategicznej współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Centrum Świadczeń Zdrowotnych w Barczewie utrzymuje wysoki poziom obłożenia, co świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na usługi zdrowotne w tym obszarze.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane