22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Otwarcie nowoczesnej pracowni endoskopii w Dobrym Mieście

OlsztynOtwarcie nowoczesnej pracowni endoskopii w Dobrym Mieście

W Dobrym Mieście otworzono nową pracownię endoskopii. Mieszkańcy gminy oraz okolicznych terenów mogą już korzystać z nowoczesnych usług diagnostycznych bez potrzeby wyjazdu do innej miejscowości. Dzięki nowej placówce znacząco poprawi się dostęp do badań chorób układu pokarmowego.

reklama

Otwarcie nowej pracowni endoskopii

Dobromiejski Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej wzbogacił się o nową pracownię endoskopii. Uroczyste otwarcie łączyło się z ceremonią nadania szpitalowi imienia dr. Jerzego Pióra zasłużonego dla lokalnej opieki zdrowotnej chirurga i dyrektora placówki w latach 1972-1987.

Badania gastroskopii i kolonoskopii, które będą przeprowadzane w zakładzie, są kluczowe w profilaktyce i diagnostyce nowotworów układu pokarmowego będące drugą co do częstości występowania grupą nowotworów złośliwych w Polsce. Nowa pracownia to skok jakościowy dla lokalnej służby zdrowia. Zapewnia krótkie terminy oczekiwania na badania, co jest szczególnie ważne dla pacjentów wymagających szybkiej diagnozy.

reklama

Wsparcie urzędów i darczyńców

Koszt wyposażenia pracowni endoskopii wyniósł niemal 1,8 mln zł. Projekt uzyskał wsparcie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Olsztyńskiego i Gminy Dobre Miasto. Ponadto pracownię wsparli prywatni darczyńcy.

Starosta olsztyński Andrzej Abako podkreślił, że z nowej placówki skorzystają zarówno pacjenci szpitalni, jak i osoby zgłaszające się ambulatoryjnie ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Jest to odpowiedź na realne potrzeby społeczności lokalnej i krok ku samowystarczalności w zakresie usług medycznych.

źródło: Powiat Olsztyński, fot: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane