22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Delegacja z Ukrainy w Powiecie Olsztyńskim. Spotkania z władzami i mieszkańcami

OlsztynDelegacja z Ukrainy w Powiecie Olsztyńskim. Spotkania z władzami i mieszkańcami

  Delegacja z partnerskiego Rejonu Riwieńskiego odwiedziła Powiat Olsztyński. Spotkała się z lokalnymi władzami i mieszkańcami, oraz uczestniczyła w wydarzeniach wpisujących się we współpracę międzyregionalną.

  reklama

  Powiat Olsztyński gościł w ubiegłym tygodniu wyjątkowych gości z Ukrainy. Delegacja z partnerskiego Rejonu Riwieńskiego odwiedziła nasz region, aby spotkać się z przedstawicielami władz i mieszkańcami, biorąc udział w lokalnych uroczystościach oraz zwiedzając placówki medyczne. Wizyta rozpoczęła się w czwartek 16 maja od spotkania z burmistrzem Biskupca, Kamilem Kozłowskim. Delegaci ujawnili, że mają wiele wspólnych celów, co sprzyja nawiązaniu stabilnego partnerstwa. Tego samego dnia delegacja wzięła udział w Marszu Godności razem z burmistrzem, starostą olsztyńskim Andrzejem Abako oraz lokalną społecznością, dając wyraz solidarności z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

  Z kolei w piątek 17 maja ukraińscy goście spotkali się z Beatą Harań, burmistrz Dobrego Miasta. Dyskusje skupiały się na wymianie doświadczeń i perspektywach współpracy pomiędzy miastami, w szczególności z Kostopolem. Uczestnicy odwiedzili także miejscowe placówki zdrowia, w tym Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz szpital w Barczewie.

  reklama

  Sobotnie wydarzenie – Powiatowy Dzień Strażaka w Dobrym Mieście – pozwoliło na bezpośrednią rozmowę z ochotnikami strażackimi i wymianę doświadczeń na temat pracy służb i użytkowanego sprzętu. Vasyl Tymoshschuk, starosta riwieński, podkreślił, że wojna na Ukrainie zwiększa potrzebę wymiany wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. Starosta olsztyński, Andrzej Abako, podsumowując wizytę, wyraził wiarę, że zapoczątkowana przyjaźń i dobra współpraca między samorządowa przyniesie wymierne korzyści dla mieszkańców obu regionów. Nawiązane podczas wizyty kontakty i wymienione cenne doświadczenia mają szansę stać się fundamentem długofalowego partnerstwa.

  źródło: Powiat Olsztyński

  reklama

  Zapisz się do naszego newslettera

  Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

  reklama

  4 KOMENTARZY

  4 komentarzy
  Najlepsze
  Najnowsze Najstarsze
  Informacje zwrotne w treści
  Wyświetl wszystkie komentarze
  Słowianin
  21 maja 2024 07:53

  A za kulisami pewnie znowu nasi coś za darmo oddali, bo oni tylko mówią jedno słowo polskie “daj”.

  Zdzich
  22 maja 2024 12:43

  Tam jest wojna więc jaka delegacja??????

  Polecane