24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Budowa nowego dworca i przebudowa stacji Olsztyn Główny pochłonęły… 510 mln zł

OlsztynBudowa nowego dworca i przebudowa stacji Olsztyn Główny pochłonęły... 510 mln zł

Nowy dworzec oraz przebudowa stacji Olsztyn Główny to jedne z kluczowych projektów infrastrukturalnych w regionie, których całkowity koszt osiągnie 510 milionów złotych. Z tej kwoty, znacząca część pochodziła z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Budowa ma zakończyć się latem tego roku.

reklama

Dofinansowanie unijne – szczegóły

Zgodnie z informacjami podanymi przez Bartłomieja Sarnę z biura prasowego PKP SA, które relacjonuje Gazeta Wyborcza, budowa nowego dworca, której koszty po podpisaniu aneksów wzrosły z 71 do 87 milionów złotych, otrzymała unijne dofinansowanie na poziomie 21 612 661,99 zł. Ta kwota stanowi niespełna 25% całkowitych wydatków na dworzec, co świadczy o skromnym, ale istotnym wsparciu z funduszy europejskich. Środki te zostały już w pełni wykorzystane i rozliczone, mimo że prace nadal trwają. Reszta kwoty, tj.: 65,4 miliona złotych, pochodzi z budżetu PKP, a więc z funduszy publicznych.

Wyższe dofinansowanie dla stacji

Projekt przebudowy stacji Olsztyn Główny, który jest znacznie droższy i wynosi 423 miliony złotych, uzyskał jeszcze lepsze wsparcie z UE. Jak informuje Martyn Janduła z PKP PLK, stacja otrzymała dofinansowanie w wysokości 137,8 milionów złotych. Te fundusze również zostały już w całości wykorzystane.

reklama

To oznacza, że dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowi 32,6% całkowitego finansowania. Reszta kosztów, czyli 285,2 miliona złotych, pochodzi z wkładu własnego.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kazik
17 kwietnia 2024 20:53

“oi, oi,oi,oi” Skinheds “oi “, Olsztyn Glówny “oi”. Hehehe

22cm długodystansowiec
16 kwietnia 2024 18:35

Tak właśnie zarabiają na obywatelach inwestując i w tym wliczając łapówki i zysk! Powiedzmy im stop w niedzielę

Polecane
Ogłoszenia