24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Olsztyńskie Targi Pracy przyciągnęły rzesze młodzieży

OlsztynOlsztyńskie Targi Pracy przyciągnęły rzesze młodzieży

Tegoroczne, VI Olsztyńskie Targi Pracy zgromadziły tłumy młodych osób zainteresowanych rozwojem zawodowym i poszukiwaniem pracy. Organizowane w murach Zespołu Szkół Budowlanych wydarzenie przyciągnęło przedstawicieli ponad 30 lokalnych firm i instytucji.

reklama

Targi jako przestrzeń możliwości

Prezydent Piotr Grzymowicz z optymizmem otworzył Targi, podkreślając możliwości jakie stwarzają: „Jestem przekonany, że będą państwo mogli dzisiaj przeprowadzić bardzo interesujące rozmowy i warsztaty”.

Targi Pracy w Olsztynie są platformą dla pracodawców oraz osób poszukujących zatrudnienia lub pragnących zmienić ścieżkę kariery. Wśród wystawców znalazło się Centrum Informatycznych Usług Wspólnych Olsztyna (CIUWO), które zaprezentowało swoją ofertę jako wsparcie w dziedzinie IT dla jednostek miejskich. Główny administrator CIUWO Tomasz Żbikowski zwrócił uwagę na to, że instytucja jest otwarta na wszystkich potencjalnych pracowników, niezależnie od ich wykształcenia informatycznego. „Każdy jest mile widziany, jeżeli chce się nauczyć od podstaw” – zachęcał Tomasz Żukowski.

reklama

Poradnictwo zawodowe

Dodatkowym celem wydarzenia było przybliżenie młodzieży realiów rynku pracy i pomoc w wyborze dalszej drogi zawodowej. Jak przyznał jeden z uczniów: „Takie targi są okazją, by rozejrzeć się na lokalnym rynku pracy”.

Stoiska policyjne przyciągnęły uwagę młodzieży zainteresowanej służbą mundurową. Uczennice trzeciej klasy o profilu matematyczno-fizycznym, Marysia i Dominika, doceniały możliwość uzyskania informacji o alternatywnych ścieżkach kariery w policji: „Zależy nam w przyszłości na pracy, gdzie się przydaje sprawność fizyczna, bo jesteśmy aktywne na co dzień”.

Dodatkowe wydarzenia

Dopełnieniem wydarzenia była konferencja „Bezpieczny świat pracy” oraz bezpłatne szkolenia i kursy zawodowe. Za organizację Targów odpowiadały m.in. Miejski Urząd Pracy w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlanych, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

reklama

Wydarzenie to nie tylko umożliwiło uczestnikom bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami, ale także zaoferowało wartościowe wskazówki i doradztwo w zakresie planowania kariery zawodowej.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kazik
12 kwietnia 2024 06:42

Warsztaty,kursy,porady ale chleba z tego nie ma ,a nie jest dla prowadzących,doradzających .Miłego Dnia

Polecane
Ogłoszenia