22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Biblioteka na wyciągnięcie ręki. Olsztyński projekt z dotacją ministra kultury

OlsztynBiblioteka na wyciągnięcie ręki. Olsztyński projekt z dotacją ministra kultury

Urzędu Miasta Olsztyna poinformował, że Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie otrzymała od resortu kultury dotację, która pozwoli na realizację projektu „Biblioteka po drodze”. Jak podaje urząd, kwota dofinasowania wyniosła 29 625 zł.

reklama

Program “Partnerstwo dla książki”

Projekt, który uzyskał wsparcie w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, skupi się na organizacji licznych wydarzeń kulturalnych. Biblioteka wspomoże projekt kwotą 5925 zł, co stanowi 20% wymaganego wkładu własnego.

– Cieszymy się ogromnie, bo działania projektowe z cyklu „Biblioteka po drodze” już się rozgościły w świadomości czytelniczej mieszkańców – mówi Krzysztof Dąbkowski, dyrektor olsztyńskiej biblioteki. – W ramach przyznanych środków zamierzamy zorganizować od 1 czerwca do 30 września szereg wydarzeń w naszych bibliotekach oraz przestrzeni miasta – wyjaśnia z zapałem Dąbkowski.

reklama

Zaplanowane wydarzenia

Wśród zaplanowanych wydarzeń odbędą się spotkania z uznanymi pisarzami, ciekawe prelekcje oraz różnego rodzaju warsztaty, które będą dotyczyć znaczących aspektów życia codziennego. Działania te obejmą animacje zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych mieszkańców Olsztyna.

– Postaramy się, aby zaplanowane na najbliższe miesiące wydarzenia dowiodły, że biblioteka jest zawsze po drodze – dodaje Dąbkowski.

Funkcja miejskich bibliotek

Biblioteki miejskie są rozmieszczone w sposób przemyślany i dostępny dla mieszkańców. Dyrektor podkreśla, że każdy może wybrać się do biblioteki, wracając np. z pracy czy będąc w trakcie spaceru. Takie strategie mają na celu wzmocnienie roli bibliotek jako centrów kultury oraz jako miejsc, które aktywizują lokalne społeczności.

reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie składa się z 14 filii, które są umiejscowione w 13 lokalizacjach, dzięki czemu stają się dostępne niemal na wyciągnięcie ręki dla każdego mieszkańca miasta. To właśnie to „bycie po drodze” ma świadczyć o bliskości tych placówek dla ludzi i ich codziennego życia.

Działania i plany olsztyńskiej biblioteki nie tylko poszerzają ofertę kulturalną miasta, ale także znacznie wpływają na zwiększanie świadomości i zaangażowania społecznego w aspekty kulturalne, stwarzając przy tym okazję do rozwijania zainteresowań i pasji wśród dorosłych oraz najmłodszych.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mim
10 kwietnia 2024 00:40

13 lokalizacji, to mniej niz osiedli w Olsztynie. Dostepnosc slaba. Brak codziennej prasy i czasopism.

Polecane