4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Kolejny przetarg na budowę Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej

OlsztynKolejny przetarg na budowę Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej

Powiat Olsztyński oficjalnie zapoczątkował procedury związane z pierwszym etapem budowy Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Wadągu. Planowane jest opracowanie i zrealizowanie projektu budowlanego obejmującego wzniesienie trzech budynków do stanu surowego otwartego w ciągu najbliższych 30 miesięcy.

reklama

Pierwsza faza realizacji

Starostwo olsztyńskie zainicjowało pierwszą fazę prac przy powstawaniu nowego kompleksu: Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Wadągu. Po nieudanych przetargach w ubiegłym roku i otrzymaniu finansowego wsparcia z Rządowego Funduszu Polski Ład projekt został wznowiony. Starosta olsztyński Andrzej Abako nie ukrywał, że do budowy kompleksu zainspirowało go podobne Centrum w Łącku. Starosta podkreślił także, jak ważne będzie dostarczenie mieszkańcom równie atrakcyjnej przestrzeni kulturalnej.

Przygotowania do realizacji inwestycji są już na zaawansowanym etapie. W grudniu 2022 roku przedstawiono koncepcję i program użytkowy autorstwa prof. Marcina Furtaka, który zaprojektował kompleks składający się z Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach, Samorządowej Szkoły Muzycznej oraz Sali Warmińskich Inicjatyw Kulturalno-Muzycznych. Całość ma wynieść ok. 8,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej i ma przybrać formę „kampusu kulturalnego” łączącego lokalną symbolikę z uniwersalnym językiem muzyki.

reklama

Rusza kolejny przetarg na budowę centrum

Pierwsze postępowanie przetargowe w lutym ubiegłego roku zakończyło się bez wyboru wykonawcy ze względu na zbyt wysokie ceny przedstawionych ofert. Obecnie, zasilony dodatkowymi 20 milionami złotych ze środków rządowych, Powiat liczy na sukces nowego postępowania. Starosta Abako zapowiada, że władze będą kontynuować starania o urzeczywistnienie projektu o kluczowym znaczeniu dla mieszkańców gminy Dywity i całego powiatu.

Całe przedsięwzięcie ma kosztować około 60 milionów złotych. Powiat nie ustaje w dążeniu do pozyskania kolejnych funduszy na finalne prace budowlane i nabycie potrzebnego wyposażenia. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej starostwa.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Matiz
26 marca 2024 20:28

A może najpierw remont dróg wylotowych z miasta?Jagiellońska Zietary ?Koła można pourywać….

Polecane
Ogłoszenia