19 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

W powiecie olsztyńskim powstanie druga wirtualna strzelnica

OlsztynW powiecie olsztyńskim powstanie druga wirtualna strzelnica

Na terenie powiatu olsztyńskiego rozszerzona zostanie oferta edukacyjna w zakresie szkolenia strzeleckiego i do końca 2024 roku planowane jest otwarcie nowej wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Biskupcu. Ministerstwo Obrony Narodowej zaakceptowało wniosek o dofinansowanie projektu w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2024”.

reklama

Wsparcie Ministerstwa Obrony Narodowej

Projekt został wyceniony na 250 tys. zł, przy czym 199,75 tys. zł pokryte zostanie dzięki funduszom z MON. Planowane prace obejmują adaptację istniejących przestrzeni w szkole w Biskupcu oraz nabycie niezbędnego wyposażenia, w tym multimedialnego, przenośnego systemu szkolno-treningowego. Z tego zaawansowanego urządzenia korzystać będą nie tylko uczniowie, ale również działające na terenie powiatu organizacje o profilu proobronnym, inne instytucje oraz osoby prywatne.

Inwestycja w Biskupcu nie jest pierwszą inicjatywą tego typu. Poprzednią wirtualną strzelnicę, która cieszy się popularnością, zainstalowano w Zespole Szkół w Dobrym Mieście pod koniec 2021 roku. Także i tam projekt został sfinansowany dzięki wsparciu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Koszt jego realizacji wyniósł 141 tys. zł, w tym ponad 111,5 tys. zł pochodziło z funduszy MON. Wkład własny stanowił zaledwie niecałe 30 tys. zł.

reklama

Korzyści społeczne i edukacyjne

Andrzej Abako, starosta olsztyński, wskazuje na duże korzyści płynące z tego rodzaju projektów: „Te projekty traktujemy jak inwestycje w naszą młodzież, stwarzając im jak najlepsze warunki do nauki, szczególnie że widzimy, jak dynamicznie rośnie zainteresowanie tzw. klasami mundurowymi. Ważny jest też dla nas aspekt społeczny, bo z tych strzelnic korzystają także służby mundurowe, kluby strzeleckie i pasjonaci”.

Działania władz Powiatu Olsztyńskiego wskazują na dynamiczny rozwój regionalnej infrastruktury edukacyjnej związanej z bezpieczeństwem i obronnością, co ma istotne znaczenie zarówno dla wychowania młodzieży, jak i dla szerszego środowiska związanego z bezpieczeństwem narodowym.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kierowca TIRa
4 kwietnia 2024 22:16

Słaby pomysł. Wirtualni to powinni być politycy i wszyscy urzędnicy

Olsztyn
4 kwietnia 2024 23:05

To jest żałosne , dać dla.kozego Polaka własną broń po szkoleniu a nie .

Polecane